Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Oni są lekarzami dusz. Nominacja do Nauczyciela Roku 2018

› Społeczeństwo ponad rok temu    21.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Regina Kot znalazła się wśród 13 nominowanych do zaszczytnego tytułu Nauczyciel RokuRegina Kot znalazła się wśród 13 nominowanych do zaszczytnego tytułu Nauczyciel Roku fot. arch. szkoły podstawowej w Borku

Regina Kot dostała nominację do tytułu nauczyciela roku 2018, w konkursie, który organizuje tygodnik „Głos Nauczycielski”. Dzięki temu Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku otrzymał certyfikat "Szkoła na medal". - Nie mogłam uwierzyć, że jestem nominowana, że zostałam wyróżniona przez kapitułę konkursową, że jadę do Warszawy - powiedziała „na gorąco” Regina Kot. Gala odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, 9 października.

Już po raz 17. w redakcji pisma udało się przekonać grono osób, że warto promować „najlepszych z najlepszych”. W konkursie wszyscy mają równe szanse. Nie trzeba wysyłać SMS-ów ani maili, ponieważ osiągnięcia nauczycieli ocenia jury, złożone ze specjalistów, którzy doskonale rozumieją, czym różni się praca w przedszkolu od przygotowania olimpijczyka. - Nie trzeba wykazywać się osiągnięciami na miarę międzynarodowych konkursów, bo czasem większym sukcesem jest doprowadzenie do tego, że uczeń zda z klasy do klas. Każdy, kto pracuje z dziećmi czy młodzieżą, wie, że zaangażowania nauczyciela nie da się zmierzyć wyłącznie szkiełkiem i okiem - czytamy w fachowym piśmie.

Regina Kot jest nauczycielem wychowawcą, nauczycielem wspomagającym, z wieloletnim doświadczeniem. Pracuje od lat w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borku Wlkp. To osoba powszechnie znana i lubiana wśród lokalnej społeczności, o czym najlepiej świadczy nadany na wniosek mieszkańców w 2017 r. przez Radę Miejską tytułu „Zasłużony dla Miasta i Gminy Borek Wielkopolski”.

- Do mnie zwrócili się moi byli uczniowie. Zapowiedzieli, czy byłaby możliwość przedstawienia mojej pracy, aktywności, temperamentu, misji zawodowej. Chcieli mnie opisać i wysłać na konkurs - opowiada nominowana nauczycielka. I dalej wyznaje: - Zgodziłabym się na działania byłych uczniów, nawet gdybym była na liście zgłoszonych 1001. Okazało się, że zostałam nominowana, jako jedna z 13 w Polsce do zaszczytnego tytułu Nauczyciel Roku 2018.

Jak to się stało? Wypełniono formularz zgłoszeniowy, dołączono dokumenty, w których opisano sukcesy nauczycielki. Świadectwem zawodowego mistrzostwa Reginy Kot są liczne osiągnięcia, sukcesy i aktywne postawy jej uczniów bez względu na ich poziom rozwoju. Jej podopieczni otrzymują nagrody i wyróżnienia w powiatowych konkursach, czołowe miejsca w gminnych konkursach recytatorskich, literackich, tanecznych, fotograficznych i sportowych. W dorobku swojej pracy z uczniami posiada „Mistrza Ortografii”, „Mistrza Matematyki” na szczeblu województwa oraz medal w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i tytuł Sportowego Mistrza Województwa. Wymieniono także „sukcesy niemierzalne szkiełkiem”. Zgłaszający podkreślali, że jest zawsze miła, uczynna, uśmiechnięta i tryskająca mądrością. Jej zaletą jest to, że zawsze jest inicjatorem, przywódcą, a nie zwierzchnikiem działań. To nauczycielka, która ciągle działa, twórczo uczy i rozwija nie tylko siebie, ale i innych dokoła siebie. Jest bardzo aktywna na szczeblu zawodowym i społecznym. Jej pracę oceniono na ,,szczególnie wyróżniającą”.

- To nauczyciel nieprzeciętny. Społeczny działacz kultury i rekreacji, nauczyciel bardzo zaangażowany nie tylko w sprawy wychowania dzieci i młodzieży, ale także w sprawy społeczne naszego środowiska lokalnego. Potrafi bez czasowych granic nieść ofiarną pomocy drugiemu człowiekowi - czytamy w zgłoszeniu do konkursu Nauczyciel Roku 2018.

To tylko niewielka część z osiągnięć Reginy Kot, przedstawionych w zgłoszeniu do konkursu. Od 20 lat organizuje spotkania rekreacyjno - rehabilitacyjne i uroczystości okolicznościowe z występami dzieci dla Członków Kościańskiego Towarzystwa Osób Chorych na SM i Udar Mózgu. Od 2001 r. jest Honorowym Członkiem tego stowarzyszenia. Od początku swej pracy pedagogicznej należy do ZNP – była prezesem, obecnie wiceprezesem związku - oddziału gminnego przy ZSP w Borku.

Jak Regina Kot zareagowała, kiedy okazało się, że została nominowana? - Niedowierzanie wielkie, że jestem nominowana, że jadę, że zostałam wyróżniona przez kapitułę konkursową za moją wieloletnią, wielokierunkową pracę i zaangażowanie w sprawy dzieci, młodzieży, osób starszych, zdrowych i chorych - powiedziała nauczycielka.

Była oczarowana listem, nominacją, galą i jej organizacją. Cieszy się, że została doceniona za kreatywność, za poszukiwania, za twórcze i aktywne podejście do edukacji, do każdego człowieka.

- Nie patrzę na to, kto ile ma lat, jak wygląda, skąd pochodzi. Ważne, aby uśmiechnąć się i podać mu rękę. Być z nim, służyć tak długo, jak to możliwe, To też moja pasja. Zawód to też misja, wyjście do ludzi, droga służenia człowiekowi ku radości życia - wyznaje nominowana do tytułu. Podkreśla, że swój zawód, w którym pracuje już blisko 50 lat, traktuje jak misję. Przekonuje, że nauczyciele są lekarzami dusz.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!