Opiekun osoby starszej – jak przygotować się do pracy?

Opublikowano:
Autor:

Opiekun osoby starszej – jak przygotować się do pracy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko

Opieka nad osoba starszą może być ciekawą propozycją pracy. Jeśli znamy już specyfikę zawodu, warto wiedzieć, jak przygotować się do rozmowy z agencją pośredniczącą, jakie dokumenty są wymagane do wyjazdu oraz czy potrzebne nam jest doświadczenie. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy!

 

Jak zacząć?

Na rynku istnieje wiele agencji pośredniczących, które znacznie ułatwiają wyjazd za granicę, zapewniają jasne kontrakty, obsługę podróży i zakwaterowania, a także bezpieczeństwo umowy. Dlatego warto zgłosić się do agencji, która poprowadzi nas przez cały proces i umożliwi sprawny wyjazd. Jedną z takich agencji jest Private Care.

Rozmowa kwalifikacyjna

Często, przed podjęciem pracy, czeka nas rozmowa kwalifikacyjna. Jest to ważny etap rekrutacji. Podczas jej trwania, agencja może dowiedzieć się o tym, jakie są nasze preferencje dotyczące warunków pracy, a także określić nasze umiejętności językowe oraz zdobyte doświadczenie. Niektóre agencje umożliwiają również aplikację przez stronę internetową.

Na rozmowie masz szansę się dowiedzieć, jakie stawki mogą ci przysługiwać, do jakich krajów czy rejonów możesz wyjechać, a także możesz rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie pobytu za granicą. Jest to świetna okazja, by zaprezentować swoje mocne strony i poznać ofertę agencji.

Doświadczenie

Większość agencji wymaga doświadczenia w opiece nad osobą chorą, niepełnosprawną lub seniorem. Może to dotyczyć również opieki nad członkami rodziny. Dużym plusem będą z pewnością wszelkie inne doświadczenia, na przykład zrobione kursy pierwszej pomocy czy wolontariat w domach opieki. Na rozmowę warto wziąć ze sobą zaświadczenia o ukończeniu takowych kursów lub wolontariatu.

Dużym atutem będzie wykształcenie psychologiczne, pedagogiczne, a także wysoce cenione w fizjoterapii i pielęgniarstwie. Przydatnym okazać się może również prawo jazdy.

Znajomość języka

Niezmiernie ważna jest znajomość języka w stopniu chociażby komunikatywnym. Ułatwia to znacznie pracę za granicą, dlatego agencje zwracają uwagę na możliwości językowe kandydatów. Podczas rozmowy możesz spodziewać się sprawdzenia tych umiejętności.

Dokumenty

Oprócz wspomnianych wcześniej zaświadczeń i certyfikatów, potrzebne dokumenty obejmują: dokumenty zaświadczające o ubezpieczeniu zdrowotnym, dowód osobisty, a także numer rachunku bankowego. Agencja z pewnością udzieli ci wszystkich potrzebnych informacji w tym temacie.

Kto może zostać opiekunem?

Opiekunem może zostać osoba pełnoletnia, która posiada doświadczenie w opiece nad innymi, lubi kontakt z ludźmi, jest odpowiedzialna i zna język. Płeć nie gra tutaj roli. Coraz więcej jest panów, którzy decydują się na wyjazd.

Jak wygląda zakwaterowanie?

Wszelkimi sprawami organizacyjnymi za granicą zajmuje się twoja agencja. Powinna zapewnić ci zakwaterowanie, wyżywienie, a także stale czuwać nad przebiegiem twojego kontraktu. W razie jakichkolwiek problemów, przydzielony zostaje ci koordynator, którego zadaniem jest ci pomóc.

Pamiętaj, że wybór dobrej agencji jest niezwykle istotny. To po stronie agencji leży zapewnienie bezpieczeństwa kontraktu i zapewnienie ci dobrych warunków pracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE