Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

„Osobówka” potrąciła dwunastolatka na rowerze

› Z policji 6 miesięcy temu    8.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 11 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Potrącenie nastolatka na rowerze na przejściu dla pieszychGostyń. Potrącenie nastolatka na rowerze na przejściu dla pieszych fot. A. Fajczyk

Stało się to, co kierowcy samochodów przepowiadali od dłuższego czasu - na ul. Poznańskiej w Gostyniu. Dziś ok. godz. 15.30, przy zjeździe z ul. Słowackiego „osobówka” potrąciła dwunastoletniego chłopca. Wjechał na rowerze na przejście dla pieszych.

Osobowe auto jechało z góry, o strony ul. Kochanowskiego. Nagle na przejście dla pieszych, przy skrzyżowaniu z ul. Poznańską wjechał chłopiec na rowerze, który poruszał się ścieżką rowerową, biegnącą równolegle do chodnika. Auto potrąciło dwunastolatka. Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę pogotowia.

- Chłopiec pojechał do szpitala, był przytomny. Uskarżał się na ból, ale dokładnie nie wiemy, jakie są obrażenia - powiedziała Katarzyna Ptak z KPP w Gostyniu.

Na ścieżce pieszo-rowerowej biegnącej w „miejskiej części” ul. Poznańskiej, w miejscach, gdzie przecinają ją drogi wjazdowe na os. Pożegowo czy przed skrzyżowaniem znajduje się znak z przekreślonym rowerem. A to oznacza „koniec ścieżki rowerowej”. Rowerzysta powinien zejść z jednośladu i przeprowadzić go przez „zebrę”. Niestety, na ul. Poznańskiej te nakazy rzadko są przestrzegane - zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Kierowcy z os. Pożegowo starają się być uważni, ale nie zawsze samochód zdąży się zatrzymać, kiedy (zza płotu) "wyskoczy" rowerzysta. A to zdarza się często - zwłaszcza przy "starym" Dino i właśnie przy zjeździe z ul. Słowackiego na ul. Poznańską.

[AKTUALIZACJA 9 listopada, godz. 11.15]

Gostyńska policja długo prowadziła czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z dojazdem do ul. Słowackiego w Gostyniu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcą okazał się rowerzysta, który powinien przeprowadzić rower przez przejście dla pieszych, chociaż w tej sprawie prowadzone jest postępowanie. 12-latek doznał obrażeń, które wymagają dłuższej hospitalizacji. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek.

CZYTAJ o dachowaniu samochodu na krajowej "dwunastce" - KLIK

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (11)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ MIESZKANIEC
  6 miesięcy temu 11
  Taki wypadek czy kolizja może się wydarzyć na przejściu ul Rzeczna z nad Kanią nagminnie przejeżdżają w jedną i drugą stronę chociaż scieżka jest od Bogusławek .Przed ul .Rzeczą jest znak koniec ścieżki rowerowej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ www
  6 miesięcy temu ocena: 100%  10
  Dzieci jadać do szkoły rowerem nigdy nie przeprowadzą przez pasy wjezdzaja nie patrzą . Za wjazd rowerem na pasy dla pieszych powinny być mandaty i to wysokie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nero
  6 miesięcy temu ocena: 100%  9
  Dobrze, że młodemu nic poważnego się nie stało...będzie nauczka i lekcja na przyszłość. Prze takich przejściach zawsze jest strach że ktoś wpryśnie rowerem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pp
  6 miesięcy temu ocena: 100%  8
  Brawo dla policjantów wkoncu dojrzeli też znak i spostrzegli się że to wina rowerzysty ,no proszę jestem normalnie w szoku.w większości wypadków z udziałem rowerów czy pieszych zdarzało się że wina była kierowcy co niestety ale jak i rowerzyści tak i piesi poruszają się jak ślepi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ M1chu
  6 miesięcy temu ocena: 100%  7
  Wiele opinii... ale to rowerem wjechał na ulicę, a nie autem na chodnik.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~ ....son
  6 miesięcy temu ocena: 55%  6
  Więc po co robić takie kretyńskie ścieżki rowerowe !? Wystarczy pomalować przejścia czerwoną farbą, utworzyć ciąg komunikacyjny dla rowerów. Po to się robi ścieżki rowerowe ! Na zjazdach ograniczyć prędkość do np. 30 km/h. Tam większa nie jest potrzebna. Ustawić odpowiednie znaki drogowe i problem z głowy. Jak można zachęcać ludzi do korzystania z rowerów i nie blokowania miasta autami skoro każe im się co 15 - 20 metrów zchodzić z rowera ? Dzisiaj to było dziecko, ale w zdecydowanej większości jeżdżą tam ludzie starsi, którzy właśnie dlatego jadą rowerem aby nie męczyć swoich stawów itp. Spróbujcie namalować nawet co 50 m. przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną i czerwonym świetle dla kierowców i guzikiem " czekaj na zielone " !? Tak wyglądają ścieżki rowerowe w Gostyniu i nie tylko
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jack
  6 miesięcy temu ocena: 100%  5
  Tak samo jadąc z górki od strony Spółdzielni Mleczarskiej na Wrocławską albo z Wrocławskiej skręcając pod górkę trzeba uważać. Wjeżdżają tymi rowerami na pasy ne patrzą na nic.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Judi
  6 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Rowerzysci!!! Patrzymy w prawo I lewo to raz a dwa rower przez pasy przeprowadzamy!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Oburzony
  6 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Ci piesi i rowerzyści nie mają za grosz wyobraźni wlatuja na drogę jak święte krowy bo według przepisów to oni mają pierwszeństwo.. A żaden nie pomyśli że pieszy który idize 5km/h ma łatwiej się zatrzymać niż auto jadące 100km/h
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Oburzony na oburzonego
  6 miesięcy temu ocena: 14%  2
  Kretyn. To jedź 50 km/h, albo 20 Dlaczego dopuszczacie takie komentarze ?
  ~ ja
  6 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Dzieci patrzą na dorosłych i uczą się od nich. Byłam świadkiem na rondzie koło sądu, jak dziecko zatrzymało się i sprawdzało, czy nic nie jedzie (bo tak pewnie go uczyli w przedszkolu), a matka pociągnęła go za rękę i widać było, że małego strofuje, że niepotrzebnie się zatrzymał. Dziecko podrośnie i też będzie wchodziło na pasy bez patrzenia, czy czasem nie pcha się pod maskę samochodu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji