Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Ośrodek kultury wciąż działa, chociaż wirtualnie. Rusza „Apteczka z kulturą”. Zajrzyjcie!

› Kultura i Rozrywka 3 miesiące temu    13.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyńska Pomoc KulturalnaGostyńska Pomoc Kulturalna fot. GOK Hutnik

W GOK Hutnik od dziś rusza Gostyńska Pomoc Kulturalna pn. „Apteczka z kulturą”. Tego jeszcze nie było, ale też dotąd nie znajdowaliśmy się w tak trudnej sytuacji.

Zamknięte szkoły, instytucje kultury, muzea. Większość z zarządzających placówkami została postawiona pod ścianą, podobnie jak rodzice czy opiekunowie dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym. Najbliższy czas przymusowo spędzą w domu. I co robić?

Pracownicy GOK Hutnik doszli do wniosku, że można go wypełnić twórczymi i kreatywnymi zajęciami.

- Od pewnego czasu myślałem, w jaki sposób można by zrealizować pojęcie home office - czyli pracy zdalnej. Wiadomo, że nasza praca, w ośrodku kultury polega głównie na kontaktach z ludźmi, przygotowujemy dla nich zajęcia, organizujemy koncerty, przedstawienia. A jeśli nie mamy uczestników, gości, instytucji, stoimy w miejscu - mówi Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik.

Team z ośrodka kultury postanowił wyjść na przeciwko złym informacjom, które pojawiają się w TV i innych mediach.

- Zamierzamy oderwać przede wszystkim rodziców od tych strasznych wiadomości i podrzucić im trochę radości, kolorów, animacji w ten sposób - dodaje Tomasz Barton.
 

Od dziś, codziennie o godz. 9.00 na facebook’u „Hutnika” będą pojawiały się nowe wiadomości, nowy pomysł z zadaniem do realizacji na dany dzień, do zrealizowania z dzieciakami. Niektóre zadania do realizacji mogą przypominać dorosłym zabawy z dzieciństwa.

- Mamy świadomość, że rodzice, opiekunowie pozostający w odmach z dziećmi, mogą się nudzić. Przygotowaliśmy kilka zadań. Wystarczy, że mieszkańcy będą z nami. Jeśli zabiorą się za realizację, część dnia może im ciekawie upłynąć. Mamy nadzieję, że zabawa wniesie trochę uśmiechu - mówi Tomasz Barton.

GOK Hutnik liczy na odwrotną reakcję mieszkańców. Niektóre z zadań, które zostały zaplanowane do realizacji dotyczą pracy twórczej - trzeba będzie coś wykonać.
 

- Chcielibyśmy, żeby uczestnicy pokazywali nam zdjęcia swoich dzieł w komentarzach. Jeśli będą ciekawe, wtedy może pomyślimy o nagrodach. W każdym razie od rana każdego dnia przestrzeń na facebooku’u GOK Hutnik ma być tylko dla nich. Skoro mieszkańcy nie mogą być na miejscu, to może chociaż w ten sposób pobędą z nami - zastanawia się Tomasz Barton.

Organizatorzy zachęcają do udostępniania zadań innym, do dzielenia się swoimi pomysłami w komentarzach.  Pamiętajcie, od dziś, o godz. 9.00 codziennie przez 2 tygodnie TUTAJ.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!