Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ostatnie uliczki do remontu

› Gospodarka› Inwestycje ponad rok temu    24.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Ulica Łazienna (na zdjęciu) i Kacza zostaną wyremontowane w tym rokuGostyń. Ulica Łazienna (na zdjęciu) i Kacza zostaną wyremontowane w tym roku fot. A. Fajczyk

Rewitalizacja staromiejskiej części Gostynia w tym roku zostanie zakończona. Do remontu pozostały jeszcze ulice Kacza i Łazienna. Burmistrz Jerzy Kulak ogłosił przetarg na znalezienie wykonawcy inwestycji.

R E K L A M ABolsius

Projekt przebudowy krótkich uliczek, położonych w pobliżu gostyńskiego rynku jest przygotowany w taki sam sposób, jak do wcześniejszej modernizacji ul. Zamkowej czy Tkackiej. Powstał przy współpracy z konserwatorem zabytków. Zaplanowano wymianę nawierzchni dróg z kamienia polnego na starobruk (szarą kostkę kamienną), na długości ok. 200 metrów. Powstaną też nowe zjazdy do posesji i chodniki - znikną płytki, a pojawi się czarna kostka bazaltowa z wtopionymi płytami granitowymi. Wszystko po to, aby komponowało się z pozostałymi uliczkami w staromiejskiej części miasta i stanowiło jedną całość. Przy okazji wymienione zostanie oświetlenie uliczne.

- Gmina współpracuje z administratorami sieci elektrycznej i gazowej, z Eneą i gazownią. Te podmioty również będą tam wykonywały prace. Chodzi o to, aby w trakcie realizacji gminnej inwestycji wykonać remonty mediów. Enea zaplanowała wymianę słupów linii napowietrznej - wyjaśnił Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim urzędzie miejskim. Wykonawcy mają czas do 26 marca na złożenie swoich ofert w ogłoszonym przez burmistrza Gostynia przetargu.

W budżecie gminnym na zadanie zarezerwowano 1 mln zł. Gmina liczy na to, że przetargi wypadną korzystniej. Po zrealizowaniu tej inwestycji w centrum Gostynia pozostanie do wyremontowania deptak. - Ma już swoje lata i obecnie burmistrz coraz częściej wskazuje ulicę 1 Maja jako koniczną do przebudowy - mówi naczelnik Konieczny.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!