Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Otwarte serca, domy i... suszarnie

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    6.08.2016
Krzysztof Kędziora
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Otwarte serca, domy... i ...suszarnie Otwarte serca, domy... i ...suszarnie  fot. K.Kędziora

W drogę na Jasną Górę kilka dni temu wyruszyła XXV raz Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna. Jak mówią oni sami, każdy kto choć raz poszedł na pielgrzymkę wie, że to „trud wędrówki, wypływający z ducha wiary jako świadectwo kościoła pielgrzymującego”. Trud, świadectwo, wiara, droga, a przede wszystkim radość, odwaga, moc Ducha, przyjaźń. W trasie spędzają niezwykły czas, nieporównywalny z żadnym innym, czas łaski.

 

Z otwartym sercem, domem, oraz niezapomnianą gościną przywitali pielgrzymów mieszkańcy Ponieca. Kolejny raz okazali dobro pielgrzymom, którym w tym roku pogoda przed Poniecem nie była łaskawa. W ruch poszły domowe suszanie, by rano wędrowcy mogli dalej ruszyć w trasę.

 

Tradycyjnie o 19.30 mieszkańcy wraz z pielgrzymami spotkali się na rynku na ewangelizacji obfitej w muzyczne, teatralne oraz duchowe wyznawanie wiary. Hasłem tegorocznej, jubileuszowej SPE jest „Dziękujcie Panu za Jego Miłosierdzie”. Jest za co dziękować! Dostali niezwykłą łaskę wiary i świadectwa, miłości Bożej i przedsmak przyszłego życia. Bóg chce, aby więcej dziękowali i uwielbiali go niż prosili i nękali go ciągłym narzekaniem, że czegoś jeszcze nam potrzeba.


 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!