Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Otwarty, poświęcony. Seniorzy tutaj zapominają o troskach

› Społeczeństwo ponad rok temu    11.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 80%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Wiele osób, ale szczególnie gostyńscy seniorzy z niecierpliwością, a zarazem z ciekawością czekali na ten dzień. Od 13 grudnia oficjalnie mogą czuć się gospodarzami ośrodka, który ma zmienione oblicze i nową nazwę - Dzienny Dom Senior +. Podczas uroczystego otwarcia kierownik Agnieszka Wojtkowiak zachęciła uczestników do budowania klimatu w tym domu, według potrzeb i upodobań.

Seniorzy już od początku listopada, z dużą ostrożnością poznają nowe, zmienione miejsce, chociaż - jak zapewniają - warto tam przychodzić. - Ale już wkrótce ten dom będzie tętnił waszym życiem, waszymi codziennymi sprawami, rozmowami, radościami i troskami, z którymi będziemy się wspólnie mierzyć - powiedziała.

Dlaczego pies wpadł do studni? Kto go uratował?

Dzienny Dom Senior + stworzyły połączone budynki Domu Dziennego Pobytu i dawnej telewizji gostyńskiej oraz dobudowany łącznik między nimi. Realizacja całego zadania kosztowała 800 tys. zł.

- Ten Dom to inwestycja w przyszłość mieszkańców gminy. To miejsce, gdzie samotne osoby znajdą towarzystwo, aktywni znajdą sposób na pożyteczne zagospodarowanie czasu wolnego i możliwość działania na wielu płaszczyznach, seniorzy zapomną o troskach dnia codziennego, zadbają o swoją kondycję fizyczną, psychiczną i umysłową, znajdą opiekę i pomoc - zapewniła Agnieszka Wojtkowiak.

Podczas uroczystego otwarcia ośrodka burmistrz Gostynia Jerzy Kulak przyznał, że miał obawy co do przebiegu prac, związanych z przebudową i rozbudową dawnego domu dziennego pobytu. - Wiedziałem, że kilkumiesięczne przerwanie pracy tej instytucji na czas remontu będzie bardzo trudne. Bałem się, ale wiele osób przyczyniło się do tego, że pokonaliśmy te problemy - powiedział burmistrz Gostynia.

Zwrócił się do kierownik DD Senior+, uświadamiając, że prowadzenie takiej instytucji to wyzwanie. - Jako samorząd, rząd stworzyliśmy przestrzeń, warunki, umeblowaliśmy pomieszczenia, ale to jest nic - bo teraz trzeba to wypełnić ofertą, pracą, zadowolonymi uczestnikami. wierzę, jestem tego pewien, że podołasz - powiedział. Aktywność i merytoryczność włodarzy przy tworzeniu DD Senior+ pochwaliła wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg. Gostyńskim seniorom życzyła, aby jesień życia mogli spędzać w nim jak najlepiej, aby się spotykali i korzystali z różnych aktywności. Nowe i przebudowane mury domu seniora poświęcił ks. kanonik Grzegorz Robaczyk, udzielając wszystkim błogosławieństwa. Niebanalnym występem artystycznym uczestników uroczystego otwarcia zabawili podopieczni fundacji "Miejsce Moje".

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!