Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pan Antoni obchodził niezwykłe urodziny

› Społeczeństwo 5 dni temu    13.01.2021
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Jubilat Antoni Mostowy wraz z tortem urodzinowym Gostyń. Jubilat Antoni Mostowy wraz z tortem urodzinowym  fot. fotomontaż M. Mostowy

Serdeczne życzenia, list gratulacyjny, kwiaty i smaczny tort - tak swoje 103. urodziny świętował Antoni Mostowy z Gostynia.

We wtorek 12 stycznia bukiet kwiatów wraz z życzeniami kolejnych lat w zdrowiu w imieniu władz samorządowych przekazała jubilatowi Marta Ślęzak, naczelnik wydziału spraw obywatelskich gostyńskiego magistratu.

Antoni Mostowy urodził się 12 stycznia 1918 roku w Bodzewku. Pan Antoni pochodzi z wielodzietnej rodziny, ale swojego ojca nie poznał, gdyż ten zginął walcząc w I Wojnie Światowej. Jubilat w Bodzewku spędził większość swojego życia. Pracował w majątku rolnym, także w trakcie II Wojny Światowej. Po wojnie majątek został przekształcony w PGR, w którym pan Antoni pracował do roku 1978, kiedy przeszedł na emeryturę.

Pan Antoni w 1946 roku zawarł związek małżeński z Joanną Słomińską, z którą szczęśliwie przeżył 67 lat. Wychowali wspólnie 4 dzieci – 3 córki i 1 syna. W 1993 roku rodzina przeprowadziła się do Gostynia. W 2014 roku, w wieku 94 lat zmarła żona pana Antoniego.

Jak zapewniają najbliżsi jubilata, receptą na długowieczność jest umiar w życiu. Pan Antoni jest w dobrej, jak na 103. latka, kondycji. Nigdy nie palił tytoniu, rzadko dopadają go jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!