Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Parkomat z gwarantowanym okresem parkowania gratis. Posypały się mandaty. Zadowoleni klienci?

› Aktualności 3 miesiące temu    31.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 19 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Parkomat przy markecie Biedronka, ul. Poznańska w GostyniuGostyń. Parkomat przy markecie Biedronka, ul. Poznańska w Gostyniu fot. fotomontaż Z. Pacanowski/A Fajczyk

Na parkingu przy markecie Biedronka, przy ul. Poznańskiej w Gostyniu, od pewnego czasu stoi mniej samochodów. Klienci się cieszą, jest sporo wolnych miejsc. Taka sytuacja może wynikać z postawienia przy wejściu do sklepu parkomatu. Od tego czasu plac przy markecie stał się parkingiem z gwarantowanym okresem darmowego parkowania, ale tylko na godzinę. Niezadowoleni mogą być uczniowie ZSZ w Gostyniu.

Urządzenie stoi przy „Biedronce” od dwóch tygodni, a pierwsze mandaty za niedostosowanie się do płatnego parkingu posypały się na początku ubiegłego tygodnia. Co zdecydowało, że sieć Biedronka zdecydowała się na postawienie parkomatu w Gostyniu?

- Celem wprowadzenia parkingów z gwarantowanym okresem darmowego parkowania jest zapewnienie możliwości postoju naszym zmotoryzowanym klientom w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu i niewielkiej liczbie ogólnodostępnych miejsc postojowych - wyjaśnia Karolina Ulatowska, specjalista ds. relacji zewnętrznych w sieci Biedronka.

Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie, a decyzja o postawieniu parkometru na parkingu wynika najczęściej z obserwacji samych klientów, zgłaszających uwagi dotyczące braku miejsca do parkowania.

- Tak było również w przypadku parkingu przy ul. Poznańskiej 200 w Gostyniu. W okolicy tej placówki znajdują się budynki Zespołu Szkół Zawodowych oraz zakłady produkcyjne, w związku z tym zdarzało się, że miejsca parkingowe były zajmowane przez odwiedzających na dłużej te lokalizacje, co utrudniało korzystanie z parkingu naszym klientom - dodaje Karolina Ulatowska.

Na tego typu parkingach przed marketami przeważnie wprowadzany jest minimalny gwarantowany okres darmowego postoju. Sieć Biedronka nie różni się tutaj od sklepów Lidl czy Netto. W przypadku Biedronki przy ul. Poznańskiej klient na zakupy dostaje czas 60 minut. Po pobraniu biletu samochód może przez ten czas stać na placu bez opłat.

- Z naszych doświadczeń wynika, że czas ten jest idealnie dostosowany do średniego czasu dokonywania zakupów w danym sklepie. Nasi klienci zobligowani są jedynie do pobrania biletu z parkometru, potwierdzającego godzinę rozpoczęcia darmowego parkowania i umieszczenia go w widocznym miejscu za szybą samochodu - wyjaśnia Karolina Ulatowska. Parking posiada czytelne oznakowanie, na dużych tablicach umieszczono regulamin. Centrum prasowe sieci Biedronka informuje, że pomysł z parkomatem nie zniechęcił klientów. Wręcz przeciwnie. - Odnotowujemy pozytywne sygnały od zadowolonych klientów, mogących dzięki temu rozwiązaniu swobodnie zrobić zakupy, bez konieczności szukania miejsca parkingowego - mówi Karolina Ulatowska.

O strefie płatnego parkowania w Piaskach - TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (19)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Parkingowy
3 miesiące temu ocena: 50%  19
Zainstalujcie w telefonie aplikację Mobilet, nie będziecię musieli biegać do parkomatu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenek
3 miesiące temu ocena: 33%  18
Pisowcy powiedzieli by, że panuje dobrobyt , zbyt duża liczba pojazdów powoduje, brak możliwości zaparkowania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szkolniak
3 miesiące temu ocena: 86%  17
Obecnie gmina mogłaby zaadoptować teren na przeciwko Biedronki przy wjeździe do cukrowni na parking buforowy !! Parking przy szkole na Poznańskiej jest zapchany i tylko częściowo dostępny dla uczniów. Nie można parkować przy Brico, ani przy Biedronce, podobnie przy przejściu przez tory pełno. To gdzie teraz stanąć ?? Chyba trzeba będzie zrobić akcję parkingową na Poznańskiej ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Miła
3 miesiące temu ocena: 100%  16
a więc, żeby wyjść na autobus mieszkając w wiosce trzeba wstać o 5 rano, bo przed 6 autobus, ktory jedzie przez pare innych wiosek, zbiera dzieci i po godzinie 7 jest w gostyniu, a powrót jest przed 16 i w domu 17:30. Porównując do auta, wstac mozna o 7, wyjechac 7:30, żeby przed 8 byc w szkole, a po szkole w niecale 30 minut byc w domu. Mysle, ze OBOWIĄZKIEM gminy jest zapewnienie uczniom miejsca do zaparkowania auta. Nauczyciele nie pomagają, a wręcz odwrotnie.
~ Miła
3 miesiące temu ocena: 40%  15
Jak bedziesz jezdzic autobusem to nie bedzie problemu z parkowaniem
~ Szymon
3 miesiące temu ocena: 0%  14
Będąc ostatnio w biedronce i tak nie mogłem wyciągnąć biletu bez uniszczenia opłaty .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Precz z PiSem! NIE dla DROŻYNY, którą zafundowali! W każdej dziedzinie życia!!!
3 miesiące temu ocena: 56%  13
Precz z PiSem! NIE dla DROŻYNY, którą zafundowali! W każdej dziedzinie życia!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ian
3 miesiące temu ocena: 75%  12
Naród tak chciał -- p. wyniki wyborów!
~ Klient
3 miesiące temu ocena: 60%  11
Dobrze że postawili szkoda że jest jeden bo z końca parkingu z dziećmi jest co robić biegając tam i z powrotem może zrobią miejsca parkingowe dla rodzin np. jak pod innym marketem gostyńskim
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Parkingowy
3 miesiące temu ocena: 0%  10
Zainstaluj w telefonie aplikację Mobilet, nie będziesz musiał nigdzie biegać.
~ Aaa
3 miesiące temu ocena: 36%  9
Jak dla mnie irytujące jest bieganie tam i z powrotem po bilet do parkomatu. Nie dość że zabiera to niepotrzebnie czas to jeszcze jest kłopotliwe zwłaszcza jak na zakupy przyjechało się z dziećmi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 111
3 miesiące temu ocena: 83%  8
A jak pani jedzie do centrum na zakupy to nie trzeba iść do parkometru?
~ Xxxcc
3 miesiące temu ocena: 50%  7
Często jeżdżę do biedronki ten parkometr to porażka jakąś dużo razy nie działa a bilety drukuje zbyt długo szkoda slow
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jerzy
3 miesiące temu ocena: 0%  6
29 01 parkomat nieczynny, 30 01 nieczynny, zobaczymy co będzie 01 02.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jan
3 miesiące temu 5
taka jest prawda
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 86%  4
Nie jestem zadowona, nie zdążyłam wrócić z biletem z parkometru ,a już miałam mandat za szyba,bo mlody chłopak nie widział kiedy podjechałam,czyżby nadgorliwy? Po drugie parkometr więcej nieczynny ,niż czynny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MIESZKANIEC GOSTYNIA
3 miesiące temu ocena: 30%  3
WIECEJ KONTROLI KOŁO LIDLA PONIEWAŻ PAMPONIE CIĄGLE TAM ZOSTAWIAJĄ SAMOCHODU BUSZUJĄC PO SKLEPACH. PRZYJEZDZAJĄC DO PIREUSA NA OBIAD NIE MA MIEJSCA DO PARKKOWANIA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
3 miesiące temu ocena: 83%  2
Też idąc na obiad do pireusa staje na parkingu lidla bo jem obiad szybko ze w tej godzinie zdążę jeszcze zakupy zrobić u zyguły i w lidlu to po co płacić za parking
~ Qwe
3 miesiące temu ocena: 80%  1
Proszę Pana. Parking jest dla klientów sklepu Lidl. Do pireusa jest parking przed restauracją. No ale przecież wielmozny pan woli stanąć na darmowym na godzinę przed Lidlem niż wydać 2zl na parking przed knajpą. Żenada