Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Parkują zbyt blisko?

› Społeczeństwo ponad rok temu    4.01.2019
Anna Twardowska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Pogorzela. Przejście dla pieszych w rejonie szkoły podstawowejPogorzela. Przejście dla pieszych w rejonie szkoły podstawowej fot. A. Twardowska

W sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Pogorzeli, wzdłuż jezdni, ustawiane są samochody. Niektóre znajdują się zbyt blisko przejścia dla pieszych, co grozi wybiegnięciem dziecka zza maski jednego samochodu pod koła drugiego. Przedstawiciel policji zobowiązał się zwrócić większą uwagę na ten rejon.

 

Z prośbą do kierownika posterunku policji w Borku Wlkp. (pod który podlega Pogorzela) zwróciła się przewodnicząca rady miejskiej. - Chciałabym zwrócić uwagę na parkowanie samochodów na ul. Parkowej, bardzo blisko przejścia dla pieszych. To duże niebezpieczeństwo, ponieważ dzieci wybiegają na to przejście zza samochodów, są niewidoczne – mówiła przewodnicząca Daria Wyzuj.

Poprosiła aspiranta Piotra Jankowskiego, aby to miejsce było w Pogorzeli objęte częstszym nadzorem. Ten zapewnił, że rejony szkół, są dla policjantów priorytetem. Zdają sobie sprawę, że największe zagrożenie występuje w godzinach porannych i popołudniowych, kiedy dzieci kończą zajęcia, dlatego starają się wtedy lokować więcej patroli.

Jednocześnie przyznał, że posterunek ma ograniczone zasoby kadrowe. - Przyjrzymy się tej sprawie. Już z panem burmistrzem rozmawiałem o delikatnej korekcie oznakowania, ale jeszcze nie chciałbym zdradzać szczegółów. Przedyskutujemy to – zapowiedział asp. Piotr Jankowski.

Czytaj także: Protest mundurowych odbił się na ilości mandatów.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ edek
ponad rok temu 4
koło domu kultury jedna lampa już rok nie świeci moze ją w końcu ktoś naprawi..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek 2
ponad rok temu ocena: 50%  3
Ja bym się dodatkowo zastanowił dlaczego parking przy ul. Żeromskiego nie jest oświetlony a nowe latarnie stanęły na ul. Szarych Szeregów? Przypadek ? Nie sądzę..... dla dociekliwych dziennikarzy bo Pogorzelacy wiedzą kto się buduje przy ul. Szarych Szeregów......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rolnik bez morgów
ponad rok temu ocena: 83%  2
Ktoś sprawdził, ile z aut stojących przy Parkowej, to pojazdy nauczycieli? Mają parking nieopodal remizy OSP, więc dlaczego tam nie parkują?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
ponad rok temu ocena: 67%  1
Brawo Pani Przewodnicząca!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji