Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Petarda wybuchła pijanemu nastolatkowi w ręce

› Społeczeństwo ponad rok temu    29.12.2018
Anna Twardowska
komentarzy 18 ocen 3 / 33%
A A A
 fot. Fotolia.com

W gostyńskim szpitalu przebywa 15-latek ze Śremu, który postanowił zabawić się podczas świąt. Po wigilii, razem z kolegami urządzili sobie popijawę. Gdy skończył się alkohol, sięgnęli po petardy. Jedna wybuchła nastolatkowi w ręce.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie interweniowali w związku z uszkodzeniem ciała nietrzeźwego 15-latka. W nocy (po godz. 1) 25 grudnia dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w Śremie na placu przed dawną siedzibą straży pożarnej doszło do zdarzenia związanego z użyciem materiałów pirotechnicznych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w wigilijny wieczór trzech kolegów w wieku 15, 16 oraz 17 lat spotkało się i piło alkohol w rejonie przepompowni za dawną siedzibą straży pożarnej.

- Alkohol skończył się po północy i nieletni postanowili wracać do domu. Wówczas jeden z nich, 15-letni mieszkaniec Śremu, odpalił małą petardę i nie zdążył jej odrzucić, bowiem wybuchła mu ona w prawej ręce, powodując obrażenia w postaci ran szarpanych tej ręki – relacjonuje nadkom. Ewa Kasińska, oficer prasowy śremskiej policji.

Okazało się, ze 15-latek miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie i jego koledzy również byli nietrzeźwi. 17-latek miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie, a 16-latek blisko promil. Nieletni z obrażeniami ręki trafił do szpitala w Gostyniu, a jego kolegów przekazano pod opiekę rodziców.

- Śremscy stróże prawa ustalają okoliczności tej sprawy i apelują do rodziców o to, aby nie pozwalali dzieciom na samodzielne zabawy petardami, bo to są materiały wybuchowe i nieumiejętne obchodzenie się nimi może skończyć się tragicznie – zauważa policjantka.

Jak udało nam się dowiedzieć chłopak w ostatnich dniach grudnia nadal przebywał na oddziale chirurgii dziecięcej w gostyńskim szpitalu. Ucierpiały trzy palce jego prawej ręki.

W związku ze zbliżającym się Sylwestrem policjanci apelują o rozwagę i ostrożność przy używaniu petard i jednocześnie zwracają uwagę no to, że nie są to zabawki dla dzieci. Funkcjonariusze uczulają rodziców, aby sprawowali szczególny nadzór nad dziećmi, które często są zafascynowane efektownymi, kolorowymi fajerwerkami. Jednak zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, jak może skończyć się „zabawa” petardą. 

Czytaj także: Wyskakiwał zza krzaków prosto pod samochód.

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ludek
ponad rok temu 14
Szkoda że (usuniete - niezgodne z regulaminem). Gdzie są rodzice!!! Najlepiej puścić w samowolkę i niech robi co chce. A potem wielkie rozczarowanie>>> ,, Gdzie mój synuś to nie możliwe"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek!
ponad rok temu ocena: 80%  13
W Gostyniu na ul. Powstańców wlkp. Każdy kupi petardy nawet 3 latek. Więc proponował bym tym się zająć. Ale po co lepiej żeby (...) siedziały (...)w komendzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ps
ponad rok temu ocena: 67%  12
Tomek masz rację to miejsce gdzie dzieciaki mogą kupić bez problemu fajerwerki...zamknąć tą nudę
~ Dosyc
ponad rok temu ocena: 88%  11
W Gostyniu dzieciaki bez problemu kupują fajerwerki.W okolicach Góry Zamkowej od kilku dni jest głośno od petard...Wczoraj został przestraszony nasz kot już myśleliśmy że więcej naszego pupila nie zobaczymy na szczęście wrócił po 12 godz.juz nie wspomnę o malutkich dzieciach i osobach starszych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Shrek
ponad rok temu ocena: 0%  10
Kot? Przestraszony ?. Rozumiem że opowiedział wam o tym
~ Wybuchowy
ponad rok temu 9
Wszystko na temat:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ona
ponad rok temu ocena: 60%  8
To powinno być zabronione tylko w Sylwestra a tu już od tygodnia słychać psy strasznie się boją i nie chcą wychodzić na dwór !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xd
ponad rok temu ocena: 0%  7
Psy się boją? Bo kiedyś były prawdziwe psy a terazlaleczki robicie ze zwierząt ....
~ Januszmmmm
ponad rok temu ocena: 67%  6
Przyroda .....i tylko PiS
~ Haha
ponad rok temu ocena: 55%  5
Kup pupilowi tabletki na yspokojenie
~ zdziwiony
ponad rok temu ocena: 100%  4
Tak się zastanawiam,czemu wcale mi go nie jest żal? A tak na marginesie; kochana policjo rodzice sami kupują dzieciom te petardy i to rodzice pozwalają im je samodzielnie odpalać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
ponad rok temu ocena: 20%  3
A Śremie nie ma szpitalu ze do gostynia tak pytam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anka
ponad rok temu 2
W Śremie nie ma chirurgi dziecięcej
~ Jozef
ponad rok temu ocena: 100%  1
W Śremie to by mu stary wpierdol spuscil, a zanim do Gostynia dojechał to ochłoną.