Pewny awans Korony do finału [FOTO]

Pewny awans Korony do finału [FOTO] - Zdjęcie główne

Korona Piaski stanie przed kolejną szansą zdobycia Pucharu Polski w okręgu leszczyńskim. W rozegranym dzisiaj półfinale drużyna Michała Roszaka pokonała Promienia Krzywiń 5 : 0.

Pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak wysokiego zwycięstwa gospodarzy. Po bramce Piotra Sarbinowskiego Korona Piaski prowadziła 1 : 0. Po przerwie lider drugiej grupy piątej ligi szybko zdobył trzy bramki i sprawa awansu do finału Fortuna Pucharu Polski strefy leszczyńskiej była rozstrzygnięta. Korona wygrała 5 : 0. - Po pierwszej połowie nie byłem zadowolony. Było dużo niedokładności w naszej grze. Przeciwnik był ustawiony z tyłu i ciężko było przedrzeć. Potrzebny był impuls z szatni. W drugiej połowie szybko strzeliliśmy trzy bramki i mogliśmy sobie pozwolić na spokojną grę. Nie napędzałem chłopaków, bo przed nami derby, do których dużo czasu nie zostało i trzeba się dobrze zregenerować. Dzisiaj naszym celem było przejść do finału i to zrobiliśmy - podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak. Przeciwnikiem Korony w finale będzie Orkan Chorzemin, który w serii rzutów karnych pokonał Awdańca Pakosław. Po 90 minutach był remis 2 : 2

Korona Piaski – Promień Krzywiń 5 : 0 (1 : 0)
1 : 0 – Piotr Sarbinowski (6’)
2 : 0 – Jakub Rerak – z rzutu karnego (47’)
3 : 0 – Piotr Sarbinowski (48’)
4 : 0 – Łukasz Fabich (54’)
5 : 0 – Daniel Tomaszewski (85’)
Korona: Michałowicz – Frąckowiak, Jankowiak, Cubal (61’ Gendera), Wojtyczka, Rerak (66’ Berchert), Tomaszewski, Smoła, Fabich (78’ W. Skrzypczak), Malicki (46’ P. Skrzypczak), Sarbinowski