Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

PGS znalazł uznanie w oczach ogólnopolskiej kapituły

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    28.02.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
Powiat. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Ministerstwie Rozwoju 26 lutego 2020 roku. Dyplom dla powiatu gostyńskiego odebrał starosta Robert MarcinkowskiPowiat. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Ministerstwie Rozwoju 26 lutego 2020 roku. Dyplom dla powiatu gostyńskiego odebrał starosta Robert Marcinkowski fot. Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Wysoka ocena Program Grantów Społecznych realizowanego od 2013 rok sprawiła, że powiat gostyński znalazł się w gronie finalistów pierwszej edycji konkursu „Innowacyjny samorząd”, organizowanego przez Polską Agencję Prasową. Celem plebiscytu było pokazanie dobrych praktyk i nieoczywistych rozwiązań, wpływających na rozwój samorządów czy poprawiających komfort życia ich mieszkańców.

Program Grantów Społecznych to autorski program grantowy powiatu gostyńskiego skierowany do grup nieformalnych, które pod egidą patrona mającego osobowość prawną mogą realizować projekty wzmacniające integrację mieszkańców. W 2019 roku w powiecie gostyńskim realizowanych było 21 projektów. PGS swoim zasięgiem objął mieszkańców każdej gminy, niezależnie od wieku.

- Mobilizował ich do działania, pokazywał ponadto, że sięganie po środki publiczne nie musi wiązać się z formalnościami nie do przebycia. Zachęcał do dalszej aktywności, integrował wokół wspólnej sprawy, rozwijał organizatorskie talenty, wzmacniał lokalne tradycje i historię - czytamy na stronie powiatu gostyńskiego.

Do konkursu „Innowacyjny samorząd” zgłoszono 304 projekty, które nadesłało 181 jednostek samorządu terytorialnego. Zgłoszone inicjatywy dotyczyły między innymi komunikacji, transportu, ekologii, pozyskiwania energii, a także edukacji i sfery społecznej.

Konkurs przeprowadzono w pięciu kategoriach: duże miasta (powyżej 200 tys. mieszkańców), gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie, powiaty. W każdej kategorii wyłoniono jednego zwycięzcę, a kilka projektów zostało wyróżnionych. Dyplomy za zakwalifikowanie do finału otrzymały te samorządy, których projekty otrzymały co najmniej dwa głosy kapituły (każdy projekt oceniany był osobno). Powiat gostyński znalazł się w gronie finalistów.

Informacje: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Zobacz również: co grozi radnemu, który pijany jechał autem?

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ???
4 miesiące temu ocena: 47%  6
Nic tak nie cieszy jak nieszczęście sąsiada. Tym razem stało się odwrotnie. Niektórzy jak widać nie mogą znieść, że ktoś inny coś osiągnął. Ludzie czy wy musicie być tacy zawistni???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zadro
4 miesiące temu ocena: 53%  5
Powiat dostał nagrodę, czyli trzeba atakować i krytykować. Smutne to i takie typowe dla nieszczęśliwych komentatorów (hejterów).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ spokojnie!
4 miesiące temu ocena: 57%  4
Człowieku nikt cię nie atakuje ani nie hejtuje ani nie zazdrości tego dyplomu,laurki , tylko oświeć naród za co konkretnie ta nagroda, w jakiej kategorii , bo z tekstu nie wynika tylko same ogólniki . To chyba nie jest sekret i można się pochwalić.
~ mażoretka z niedoszłym radnym
4 miesiące temu ocena: 27%  3
Co ktoś miał odwagę napisać co to za nagroda i zabolało? Bo ktoś sprawdził szczegóły i propaganda została obnażona? Wielkie wyjazdy do Warszawy a okazało się, że dwa głosy wystarczyły żeby dyplom odebrać? Na dodatek inny powiat wygrał, i inne zostały wyróżnione. Ciekawe czy w tym własnym zgłoszeniu pochwalili się kto te całe PGSy dostaje. Bo od lat na liście zwycięzców znane nazwiska i organizacje. Większość taka trochę kojarząca się.
~ Gratulacje!
4 miesiące temu ocena: 75%  2
Gratulacje dla Powiatu. A ta nagroda to tylko dyplom i satysfakcja czy coś konkretnego? A o jaką integrację chodzi poprawiającą komfort życia mieszkańców? Jakie innowacyjne rozwiązania?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ale sukces
4 miesiące temu ocena: 53%  1
Najlepsze jest to, że sami musieli się zgłosić do tego konkursu (co też pokazuje jego rangę). I nie zostali ani laureatem, ani nawet nie było wyróżnienia. Więc za bardzo nie ma się czym chwalić (trzeba było się zgłosić i dostać DWA głosy?). Widać, że brakuje porządnych osiągnięć ( jak np ostatnie narzekania wielu ludzi na drogi powiatowe na profilu ŻG - będzie o tym artykuł?). Ale jak wiadomo pan Starosta lubi robić zamęt z niczego. Wszyscy się już do tego przyzwyczaili.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji