Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Piekarniki do zabudowy w aranżacji kuchni

› Dom ponad rok temu    10.07.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Nowoczesna kuchnia dająca komfort użytkowania powinna w pełni odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Ważne jest, aby w momencie aranżacji kuchennego pomieszczenia, przemyśleć wszelkie sposoby jej użytkowania. Zastanowić się nad tym, czy gotowanie stanowi podstawę istnienia Twojej kuchni i wobec tego jaki sprzęt pomocny w gotowaniu wybrać.

 

Przy wyborze piekarnika, uwagę przede wszystkim trzeba zwrócić na jego funkcje, pojemność i jakość. Ale ważny jest też wygląd, który możesz sprawdzić na https://7agd.pl/candy/piekarniki-do-zabudowy. Najlepiej jeśli piekarnik komponuje się z resztą Twoich kuchennych mebli, czy sprzętów. A taki efekt najłatwiej osiągniesz kupując piekarnik do zabudowy. Taki piekarnik ma w sobie wiele zalet, a jedną z nich jest oczywiście możliwość zabudowania, co pozwala na wpasowanie go w kolorystykę Twojej kuchni. Musi on w rezultacie współgrać z całością, ale aby tak było, musi zostać zainstalowany w odpowiednim miejscu. Można go usytuować pod blatem, gdzie takie miejsce jest preferowane w większości standardowych kuchni.

 

Jednak ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie piekarnika w kolumnie, gdyż w tym wypadku możesz go zainstalować na odpowiedniej dla siebie wysokości. Nie ma wówczas problemu z niewygodnym schylaniem, a to, co się dzieje w piekarniku, masz na wysokości oczu. Takie rozwiązanie cieszy się obecnie coraz większą popularnością i wypiera piekarnik montowany pod blatem. Jeszcze inne rozwiązanie przynosi piekarnik z opuszczanym spodem i umieszczony bezpośrednio na ścianie. Taki piekarnik jest niezwykle przydatny w małych kuchniach, gdzie cenne do wykorzystania jest każde miejsce.

 

Oferta modeli piekarników do zabudowy jest ogromna, a producenci proponują coraz to inne udoskonalenia. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jaki piekarnik do zabudowy spełni Twoje oczekiwania

 

Większość piekarników posiada prowadnice teleskopowe, na których oparte są blachy lub ruszt. Przy wyciąganiu gorących potraw prowadnice wysuwają się wraz z nimi i w ten sposób zabezpieczają przed oparzeniem. Droższe modele piekarników posiadają specjalne wózki i to na nich wyjeżdża prawie całe wnętrze piekarnika. Jednak jak mówią eksperci, sam wózek jest trudny w utrzymaniu czystości.

 

Łatwość czyszczenia piekarnika jest niebywale ważna i często panie zwracają na to szczególną uwagę. Kiedy czyszczenie ma być szybkie i łatwe, to najlepiej sprawdzi się piekarnik z systemami, które ułatwią czyszczenie wnętrza. Najpopularniejsze obecnie są wkłady katalityczne lub funkcja pyrolizy i warto przy zakupie o to zapytać.

 

Sterowanie piekarnikiem do zabudowy jest niezwykle rozwinięte technologicznie i (tak jak inne urządzenia AGD) może być zarządzany przy pomocy smartfona. Podobną funkcję spełnia termosonda, która kontroluje temperaturę w środku piekarnika i na zewnątrz, a w odpowiednim momencie czasowym go wyłącza. Mówiąc o panelu sterowniczym odchodzi się od sterowania manualnego na rzecz sterowania elektronicznego. Takie sterowanie odbywa się za pomocą panelu dotykowego, co w przypadku pracy w kuchni jest znacznym ułatwieniem.

 

Wiele modeli piekarników posiada dodatkowe funkcje, które pozwalają na bezpieczne użytkowanie sprzętu, sprawdź sam na 7agd.pl. Do nich zalicza się tzw. „zimne drzwi”, czyli rodzaj kilkuwarstwowej szyby, przez którą nie przenika ciepło z wnętrza piekarnika i w efekcie nie ma obaw o zachowanie bezpieczeństwa, zwłaszcza dzieci. Przed nimi zamontowane są także blokady drzwi, mogą być mechaniczne, ale coraz bardziej w nasze życie wkracza elektronika i stąd zabezpieczenie kilkucyfrowym kodem PIN.

 

Mnogość modeli sprawia, że wybór piekarnika do zabudowy jest niebywale trudny, ale kiedy już znajdzie miejsce w Twojej kuchni, na pewno sprawdzi się w przyrządzaniu smakowitych potraw.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!