Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Pięknie, radośnie i odświętnie

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    13.05.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. A. Fajczyk

I Komunia Święta w parafii pw. bł Edmunda Bojanowskiego na Pożegowie w Gostyniu.

Przed południem w kościele odbyła się msza św. dla dzieci, które po raz pierwszy przystapiły do komunii. - Człowiek po to się urodził, aby kochać. Pierwsze spotkanie z Jezusem jest po to, by uczyć się od Niego tego, co najważniejsze na całe życie. Jesteśmy w szkole Jezusa, potrzebujemy Go i życzę wam, aby w waszych sercach zawsze był Jezus, aby to były serca, które kochają Jezusa - powiedział do dzieci podczas niedzielnej mszy ks. Przemysław Maciejewski, proboszcz parafii.

Przystępujący do I Komunii pod koniec nabożeństwa dziękowali rodzicom, dziadkom, babciom oraz katechetom za przygotowanie. - Żeby dzisiaj było pięknie, tak radośnie i odświętnie, wiele na to się złożyło, wielu ludzi się trudziło. Za tę chwilę, ten dzień, za tę radość, co czujemy (...) dziękujemy - mówiły dzieci.

Do I Komunii, w parafii na Pożegowie przystąpiło w tym roku sporo dzieci,  dlatego podzielono je na dwie grupy. Pierwsza komunię miała już w sobotę 12 maja.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!