Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Pieniądze spadły im z nieba

› Gospodarka› Inwestycje ponad rok temu    31.10.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Remont dachu na świetlicy Remont dachu na świetlicy  fot. Sołectwo Kościuszkowo

Ten remont był pilnie potrzebny. Podczas opadów dach solidnie przeciekał. Przechodził cząstkowe remonty, ale mieszkańcy wiedzieli, że czeka ich spora inwestycja. Udało się ją zrealizować w tym roku.

 

W połowie października zakończył się remont dachu na świetlicy w Kościuszkowie. Został on pokryty styro-papą, co pozwoli utrzymywać lepszą termoizolację budynku. W najbliższym czasie świetlica zyska nowy wygląd.

- Na ten rok mieliśmy w planie remont elewacji zewnętrznej i dachu, jednak nie udało nam się otrzymać dofinansowania z programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Jak się okazało, nasz projekt był słabo oceniony – mówi sołtys Kościuszkowa, Tomasz Gruetzmacher.

Wspólnie z urzędem gminy zdecydowano więc tylko o remoncie dachu, który przeciekał.

- Po każdej ulewie mieliśmy dziesiątki litrów wody w środku, dach był w fatalnym stanie. To niemały koszt, więc tylko go łataliśmy doraźnie, ale wiedzieliśmy, że czeka nas remont – mówi dalej.

Szczęśliwie napłynął zastrzyk gotówki.

- Pozostała część pieniędzy spadła nam z nieba. Okazało się, że w tym roku nastąpiła likwidacja SKR-ów i stamtąd otrzymaliśmy 13 tysięcy. (...) Część udało się przeznaczyć właśnie na ten zaplanowany remont elewacji zewnętrznej, także w tej chwili trwają prace ociepleniowe budynku – mówi sołtys.

Więcej w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Pijany nastolatek dachował w tico. 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!