Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pierwsza szkoła przechodzi na zdalny tryb nauczania. Zakażona jest nauczycielka

› Aktualności miesiąc temu    16.09.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 41 ocen 5 / 60%
A A A
 fot. Adobe Stock

Koronawirus spowodował zakłócenia w systemie nauczania w szkole, należącej do Edukacyjnego Związku Międzygminnego Gostkowo-Niepart w Nieparcie. Od dziś część uczniów rozpoczęła tam naukę w trybie zdalnym.

R E K L A M ABolsius


Placówka funkcjonuje w dwóch budynkach - w budynku w Nieparcie (gm. Krobia) utworzone są oddziały przedszkolne i klasy I - III, a w budynku w Gostkowie (gm. Miejska Górka) - klasy IV-VIII. Do szkoły uczęszczają dzieci z gmin Krobia, Miejska Górka oraz Poniec. Dyrekcja zwróciła się do prezesa Edukacyjnego Związku Międzygminnego Gostkowo-Niepart w Gostkowie o zgodę na zmianę systemu nauczania. Wystąpiła też do powiatowego inspektora sanitarnego w Rawiczu o pozytywną opinię, aby przejść na tryb online. - Taką opinię i zgodę otrzymała - wyjaśnia Maria Antkowiak, prezes Edukacyjnego Związku Międzygminnego Gostkowo-Niepart.

Po ustaleniu procedur część z uczniów od dzisiaj przeszła na zdalne nauczanie.

- Jedna z nauczycielek jest zakażona wirusem Sars-Cov-2. Dyrektor wystąpiła o zgodę na zdalne nauczanie do organu prowadzącego, jakim jest Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart w Gostkowie, którego członkami są gminy Krobia i Miejska Górka. Wyraziliśmy zgodę na taką formułę, na wystąpienie o opinię do sanepidu. A dalsze decyzje należały do sanepidu i kuratorium - wyjaśnia Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki. - Z tego co się orientuję skala kwarantanny będzie ogromna. Zostanie nią objęta większa część uczniów i ich rodzice - dodaje.

Udało nam się ustalić nieoficjalnie, że nauczycielka pracująca w szkole wcześniej nie miała żadnych objawów choroby Covid-19. Zakażenie wirusem wykryto przypadkowo podczas badań przed zaplanowanym zabiegiem lekarskim. Otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. W związku z tym na kwarantannę skierowano około 150 uczniów oraz nauczycieli placówki - wszyscy wraz z rodzinami. 

Maria Antkowiak, prezes Edukacyjnego Związku Międzygminnego informuje, że nie wszyscy nauczyciele zostali objęci kwarantanną, a system nauki online nie obejmuje oddziałów przedszkolnych, umieszczonych w budynku w Nieparcie. T aczęśc placówki funkcjonuje normalnie.

- Dla poszczególnych klas określono różny okres kwarantanny. Uczniowie oraz osoby z nimi zamieszkujące otrzymały różne terminy wyjścia z izolacji, w zależności od tego, kiedy był ostatni kontakt z nauczycielem, który otrzymał pozytywny wynik testów. To powoduje, że stopniowo uczniowie będą wracać do nauczania w sposób bezpośredni, fizyczny - wyjaśnia Maria Antkowiak.
 

Pierwsza klasa po kwarantannie wraca do szkoły już w piątek 18 września, ostatnia grupa uczniów po kwarantannie - po uzgodnieniach z sanepidem i ustaleniu kontaktów - wróci do nauki bezpośredniej 25 września. Odizolowanym w ten sposób uczniom i nauczycielom nie będą wykonywane testy na Covid-19 przed powrotem do szkoły. 

+ 3 głosów: 5 (60%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (41)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rolnicza
miesiąc temu ocena: 50%  41
Kiedy otwarcie ulicy Rolniczej, czy są jakieś problemy techniczne ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anteny 5G
miesiąc temu ocena: 40%  40
W sumie to miałem na myśli religia ma dziesiątki modyfikacji swojego znaczenia a istotnym jest jeden pierwotny zamysł (RE ) faktycznie jest to albo powinno być powrotem tendencją kompatybilną z duchem , obecnie mamy wektor separacji od ducha wszystko co czlowiek buduje jest wątpliwym zamiennikiem degradującym środowisko z którego się wywodzi ,wystarczy popatrzeć na świat ezoteryki wszystko co tam jest jest strzępami i kontekstami tego co Czlowiek w rzeczywistosci posiada i z czym moze albo obcuje .Religia zaś ? każdy widzi ? hasła są piękne , a efekty każdy chyba widzi , a ślepa wiara, bierność, przyzwolenie na patologie , jest świadomą zbrodnią , faktycznym zatraceniem . Największym zagrożeniem jest zdegenerowana przestrzeń, wszystko ma naturę energetyczna i na tym właśnie polu jest najwieksza degradacja , Czlowiek w swojej biologii posiada miejsca na kody helisy DNA , helisy do co najmniej 12 poziomów, modyfikacja, GMO rujnuje te podłoża , potworny system anten nadajników emituje zabójcze czestotliwosci blokujące energetyczne DNA . Jeszcze niedawno w mediach głównego ścieku wyśmiewano się z teorii spiskowych jak to nazwali, aby czujność uśpić , a dzisiaj jeszcze uduchowiona cześć populacji doslownie słyszy zgrzyt i szum nadawanych fal za jakiś czas ten się wyśpi co założy sobie aluminiowy czepek do spania, ok chyba za duzi napisałem? Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 6G
miesiąc temu 39
O, foliarstwo w czystej postaci. Zabójcze częstotliwości niższe od już obecnych wszędzie na świecie, energetyczne DNA XD i takie coś rozszerza sie bardziej mimo coraz większej ilości badań które potwierdzają brak szkodliwości 5G
~ Idiota
miesiąc temu ocena: 25%  38
Uwaga mamy idiotę
~ zenek
miesiąc temu ocena: 56%  37
O lekarzach to lepiej nie piszcie. Zobaczcie sami jak jest w szpitalu z jakim trudem tam do pacjęta podchodzą a z jaką łatwością leczą w prywatnych gabinetach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NWO NAS PROGRAMUJE
miesiąc temu ocena: 33%  36
DOKŁADNIE TAK JEST ! I JESZCZE PODKRĘCAJĄ NOWĄ RELIGIĘ COVVIDOWĄ
~ OtworzcieOczy
miesiąc temu ocena: 48%  35
Ludzie obudźcie się i nie zachowujcie się jak stado baranów wirus ten jest tak samo groźny jak pospolita grypa. A historia pani nauczycielki to wielki przypadek bo gdyby nie miała operacji nikt by wirusa nie wykrył i wszystko byłoby fajnie. Wspolczuje tej pani siedzieć w domowym więzieniu przez miesiąc a może więcej na bezobjawowa chorobę mózgu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SMERFY i MARYJKA
miesiąc temu ocena: 25%  34
GŁUPICH NIE PRZEKONASZ ! CAŁE ŻYCIE DAJĄ SIĘ OKŁAMYWAĆ I WIERZĄ W BAJKI i ZABOBONY.
~ Racjonalny
miesiąc temu ocena: 76%  33
O chorobach niech wypowiadają się lekarze, a nie laicy jak mózg, który tylko fake newsy czyta. Jest literatura fachowa, nie trzeba tv oglądać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ źródło
miesiąc temu 32
źródło foliarzy: youtube'owi szamani XD bro trust me
~ do KKK
miesiąc temu ocena: 100%  31
Skoro wyzywasz od debili, to znaczy, że nie masz argumentów, tylko wierzysz w fake newsy. na miejscu Racjonalnego zgłosiłbym zniewagę na policję, po numerze IP.
~ Kolo
miesiąc temu ocena: 82%  30
Dobry wpis, skąd antyCOVIDowcy mają wiedzę, żaden nie umie podać źródła, posługują się fake newsami. Trochę empatii.
~ PATRY
miesiąc temu ocena: 33%  29
Hahha ja w to nie wierzę jeżdżę po całym powiecie rawickim i jeszcze nie spotkałem żadnej osoby która miała z tą chorobą styczności ani jej rodzina, kwaratane tak bo ludzie wracali z zagranicy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Masakra
miesiąc temu ocena: 61%  28
Jak można być takim ignorantem i nie wierzyć w Covid. No sami specjaliści od wirusologii i wakcynologii.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolo
miesiąc temu ocena: 91%  27
Jest wiele chorób wirusowych, które przebiegaja bezobjawowo, np. wirusowe zapalenie wątroby typu B, czy odkleszczowe zapalenie mózgu, no ale teraz wszyscy to wybitni wirusolodzy i wakcynolodzy...
~ Nick
miesiąc temu ocena: 15%  26
W COVID wierzymy ale jak można być tak tępym żeby dać się zamykać w domu na bezobjawowa chorobę która nawet leczenia nie wymaga. Wirus to wirus a COVID to spisek.
~ Polacy to jednak idio....
miesiąc temu ocena: 9%  25
Dr Dziwakowski czy jakiś tam inny opłacany przez korporację pachołek niech bajeruje ale takich naiwniaków jak ty zmanipulowany o$z3ł#mek
~ Masakra
miesiąc temu ocena: 86%  24
Dr Dzieciatkowski zaprasza do pomocy przy chorych na COVID u siebie w szpitalu, tym co w koronawirus nie wierzą, jakoś nikt się nie zgłasza, Mózg zgłoś się jak nie wierzysz w koronawirus, oczywiście nie zakładaj maski skoro Tobie nie zaszkodzi.
~ Do Mozg
miesiąc temu ocena: 88%  23
Nie obrażaj ludzi. Po drugie skąd masz wiedzę, że to fikcja podaj źródło Twojej wiedzy, pewnie nawet nie wiesz co to wakcynologii. Poczytaj trochę, a nie tylko fake newsy czytasz...
~ Mózg
miesiąc temu ocena: 36%  22
Jak można być takim głupkiem by dać się manipulować globalistycznym szarlatanom. Jak można nie używać mózgu tylko dać się prowadzić jak owieczka na zgubę. Wyłącz telewizor a włącz mózg.
~ Xxx
miesiąc temu ocena: 52%  21
To nie dzieci nie chca nosic masek, to rodzice zaszczepiaja im swoje poglady na temat covid. I wszystko ok, nie podoba sie szkola i zasady w niej panujace to wez dziecko do domu i sam je nauczaj. W przypadku zakazenia pozew trzeba zlozyc przeciwko rodzicom co swoje dzieci posylaja bez masek do szkol. Tylko ze w tym przypadku wine ponosi szkola. Paradoks, nie podoba sie to wez swojego babelka i ucz w domu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do poniał
miesiąc temu ocena: 75%  20
Nie chcesz nosić maseczki to nie noś ,ale zarazem roznoś i zarażaj wśród swoich. Jakim trzeba być tępym umysłowo żeby nie nosić maseczki i lekceważyć zagrożenie. Jak tego nie rozumiesz to przyjdź dzisiaj o 18 koło żołnierza to ci to ręcznie wytlumacze
~ OPAMIĘTAJCIE SIĘ COVVIDOWE OSZOŁOMY
miesiąc temu ocena: 47%  19
WYLĄCZ TV , TVPINFO , TVN i POLSZMAT TO MOŻE TWÓJ MÓZG ZACZNIE ODROBINĄ WIDZIEĆ PRAWDZIWY ŚWIAT NIE TEN CO CI GO DO GŁOWY NWO WTŁACZA.
~ Poniał/a ?
miesiąc temu ocena: 31%  18
A na jaki wuj mają je nosić ? One nic nie daję w tym całym cyrku jaki nam zgotowano. Ty zamiast pozwu, kup se koło i walnij się w czoło. Pozwy to się dopiero zaczną , jak się ludziom do końca otworzą oczy. W tym pozwy za zniszczenie zdrowia poprzez noszenie na gębie kagańców.
~ kit , ściema totalna
miesiąc temu ocena: 52%  17
Ktoś za tą ściemę powinien beknąć. Gospodarka rozwalona , a ci dalej kit wciskają. Wirusy były , są i będą. Oglądnijcie sobie program Pospieszalskiego. O tym przekręcie tysiąclecia na wirusa. Na 100 osób , 1 miała katar , a reszta "chorowała" bezobjawowo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NWO NAS PROGRAMUJE
miesiąc temu ocena: 63%  16
LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ HIPNOTYZOWAĆ TĄ FAŁSZYWĄ PALDEMIA !!! TO MA ZNISZCZYĆ NASŻA GOSPODARKĘ i OTWORZYĆ FURTKĘ ZAMORDYZMOWI I NWO
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Juli
miesiąc temu ocena: 57%  15
Nie zapewnia testów to nikt nie wie czy nie ma wirusa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kit
miesiąc temu ocena: 57%  14
Tych przypadków koronawirusa w Nieparcie podobno jest wiecej. W Dps w pełno ludzi pracuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ covid-j23
miesiąc temu ocena: 43%  13
Przeziębienie wpisali korona i oto cała przygoda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do covid
miesiąc temu ocena: 71%  12
z koziej dupy trąba jak to mówią
~ idiota
miesiąc temu ocena: 33%  11
uwaga mamy idiotę
~ Kolo
miesiąc temu ocena: 40%  10
Jakiej specjalizacji lekarzem jesteś ?
~ Ala
miesiąc temu ocena: 80%  9
Strach. O na jesieni bedzie....szkoly i wesela to zagrozenie niewyobrazalne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
miesiąc temu ocena: 56%  8
Warto napisać że Pani Nauczycielka pochodzi też z Niepartu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sssss
miesiąc temu 7
Pochodzi czy mieszka ?
~ Piękna jesień
miesiąc temu ocena: 100%  6
Na-szczęście ładna pogoda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bla
miesiąc temu ocena: 67%  5
Bla bla bla
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ot ciekawostka!
miesiąc temu ocena: 67%  4
Czy tylko mi się to wydaje dziwne, że nauczycielka ucząca dzieci i klasa idzie na kwarantanne (+ rodzina), a reszta nauczycieli z pokoju nauczycielskiego dalej pracuje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
miesiąc temu ocena: 83%  3
To fakt ale co tam 150 dzieci 1500 to by był dopiero problem
~ pra
miesiąc temu ocena: 86%  2
Dalej pracują i to nie tylko w szkole w Gostkowie i Nieparcie, ale też w innych szkołach w powiecie
~ SETH
miesiąc temu ocena: 85%  1
Przebadajcie wszystkjch nauczycieli w pozostałych szkołach i nagle okaże się że każda z placówek oświatowych będzie na kwarantannie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji