Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pierwsza taka w powiecie

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    19.07.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Biblioteka Publiczna w Gostyniu. Uczestnicy pracowni omawiają pomysły na spotkaniach pod przewodnictwem Witolda TkaczykaBiblioteka Publiczna w Gostyniu. Uczestnicy pracowni omawiają pomysły na spotkaniach pod przewodnictwem Witolda Tkaczyka fot. Tomasz Teodorczyk

Prace nad pierwszą tego typu publikacją w powiecie trwają od wielu miesięcy. Zadaniem pod nadzorem eksperta Witolda Tkaczyka, mają zająć się hobbyści-amatorzy z całego regionu. Pracownia komiksowa, skupiona w Bibliotece Publicznej w Gostyniu, organizuje warsztaty, wykłady i dyskusje o nowym komiksie, który ma powstać jeszcze w tym roku.

Spotkania zgromadziły rysowników i scenarzystów w różnym wieku. Każdy będzie tworzył we własnym, niepowtarzalnym stylu.

Zaangażowałam się w pracownię komiksową, ponieważ uważam, że to idealny projekt, aby pokazać talenty mieszkańców Gostynia i okolic. Moje wszystkie myśli - przynajmniej większość - potrafię przełożyć na papier – tłumaczy Zosia Wawrzynowicz, rysowniczka i licealistka.

Publikacja będzie połączeniem różnorodnych wizji komiksowych, w których motywem przewodnim będzie Gostyń. Wśród koncepcji scenariuszowych znajdują się m.in. cyberpunk (odmiana fantastyki naukowej, w której przedstawiona jest wizja przyszłości) i fantastyka postapokaliptyczna, manga (japońska odmiana komiksu), historia alternatywna, lata 60 i 80, a nawet motyw gry komputerowej Minecraft. Prace nad komiksem potrwają przez całe wakacje i jesień. Zainteresowani mogą zgłosić się do biblioteki i wziąć udział we współtworzeniu  publikacji.

 

Zadanie kosztować będzie gostyński samorząd ponad 600 tys. zł - CZYTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!