Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pierwsze skutki lipcowej ulewy. Zapadła się jezdnia

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    12.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Na ruchliwym skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Powstańców Wlkp. i Kolejowej zapadła się jezdniaGostyń. Na ruchliwym skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Powstańców Wlkp. i Kolejowej zapadła się jezdnia fot. Martyna Mruk

Dużych rozmiarów dziura powstała w centrum Gostynia, na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wlkp., Wrocławskiej i Kolejowej. Już w sobotę po południu, miejsce z ubytkiem w drodze zostało zabezpieczone. W poniedziałek (12.07) wykonywane były prace związane z dokopaniem się do kanalizacji deszczowej i jej otwarciem.

- Najprawdopodobniej jest miejsce, gdzie kanalizacja deszczowa się rozszczelniła, a wypływająca woda pociągnęła piasek, stanowiący podbudowę jezdni, co poskutkowało tym, że zapadł się asfalt - wyjaśnia Przemysław Przybył, zastępca naczelnika wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Przyczyną zapadnięcia się jezdni mogła być intensywna ulewa, która przeszła nad Gostyniem pod koniec lipca.

- Bardzo duży napływ wody spowodował rozszczelnienie się kanalizacji. Później, w ciągu dwóch tygodni przyszły mniejsze opady, które „pociągnęły piasek”. Do tego doszło natężenie ruchu, które w tym miejscu jest bardzo duże. Powstała bardzo używa wyrwa - dodaje urzędnik.

Wcześniej nie można było tego stwierdzić. Gmina musiałaby kamerami sprawdzać każdy odcinek, po intensywnych opadach, co jest niemożliwe. W ramach naprawy pracownicy dokopali się do rur kanalizacyjnych, wykonano opaskę, uszczelniono ją betonem. Tymczasowo dziura zostanie zabudowana kostką brukową, aby przejazd przez skrzyżowanie mógł być swobodny. - Będziemy obserwować drogę, jeśli nic się nie stanie, w ciągu kilku tygodni położymy masę bitumiczną - informuje Przemysław Przybył. Podkreśla jednocześnie, że kierowcy powinni być ostrożni, gdyż niewykluczone, że do tego rodzaju ubytków w jezdni moze dojść też w innym miejscu.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!