Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Pijana uderzyła w busa. Dziewięć rannych osób trafiło do szpitala

› Aktualności ponad rok temu    25.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 9 ocen 5 / 100%
A A A
Wypadek na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 437 do Dolska i krajowej Wypadek na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 437 do Dolska i krajowej "dwunastki" fot. A. Fajczyk

Wracali z rodzinnej pielgrzymki do sanktuarium maryjnego w Licheniu. Do domu jednak bezpiecznie nie dojechali, zamiast tego trafili do szpitala w Gostyniu.

Chodzi o mieszkańców gminy Śmigiel (pow. kościański). Podróżowali busem Renault. Kiedy zjeżdżali z boreckiej obwodnicy, na łuku drogi przy skrzyżowaniu krajowej „dwunastki” z drogą wojewódzką do Dolska, nagle uderzyło w nich BMW, które prowadziła mieszkanka powiatu śremskiego. Kierowca busa stracił panowanie nad kierownicą. Samochód, w którym podróżowało 9 osób, znalazł się w rowie i dachował.

Wszyscy pasażerowie busa (dorośli i dzieci) oraz kierująca BMW  zostali zabrani do gostyńskiego szpitala. Wśród poszkodowanych nie było osób nieprzytomnych.

Ruch na drodze wojewódzkiej i krajowej dwunastce przez kilka godzin był utrudniony. Na miejscu cały czas pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza z KPP w Gostyniu, ustalając okoliczności wypadku.

Więcej informacji wkrótce

[AKTUALIZACJA  godz. 22.45]

Mieszkańcy gm. Śmigiel wybrali się w wolną sobotę na pielgrzymkę do Lichenia. Kierowca busa zabrał żonę i dzieci oraz rodzinę znajomych. W samochodzie wśród pasażerów było czworo dzieci w wieku od 2 do 11 lat.

Kiedy po zwiedzeniu sanktuarium, pielgrzymi wracali do domu, na krajowej „dwunastce” spotkało ich nieszczęście. Przed godz. 19.00 kierowca busa renault trafic zjechał z obwodnicy Borku, jadąc dalej w kierunku Gostynia. Za nim, od strony Borku poruszało się BMW, które prowadziła kobieta. Jechała dokładnie w tym samym kierunku, co bus. Przed łukiem drogi kierowca ranault przyhamował. Chciał bezpiecznie pokonać trudny zakręt na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 i drogą wojewódzką 437 do Dolska. Mniejszą ostrożnością i nieuwagą wykazała się kierująca BMW. Jechała tak, że uderzyła w tył busa.

O wypadku na obwodnicy Borku, gdzie musiał interweniować śmigłowec LPR - KLIK
 

Zaskoczony mężczyzna, stracił panowanie nad pojazdem, próbował manewrować kierownicą. W rezultacie samochód odwrócił się w przeciwnym kierunku. Ostatecznie pielgrzymi podróż zakończyli w rowie, renault trafic dachował. 

Wezwano pomoc. Przyjechały wszystkie trzy karetki pogotowia, jakie pracują na terenie powiatu gostyńskiego. Ekipa ratownictwa medycznego zajęła się uczestnikami wypadku, którzy samodzielnie opuścili pojazdy Nikt nie został uwięziony w busie.

Ranne osoby przewieziono do szpitala na badania. - Ratownicy medyczni zabrali wszystkich, oprócz kierowcy busa. Nie chcieli rozdzielać dzieci od rodziców. Wszystkie osoby były przytomne - powiedział mł. asp. Marcin Niezgódka z KPP w Gostyniu.

Przy zdarzeniu przez kilka godzin pracowali też strażacy - zastępy JRG z Gostynia i ochotnicy z gminy Borek. Oświetlili skrzyżowanie i  kierowali ruchem. Po paru godzinach pojawiła się pomoc drogowa oraz ekipa dochodzeniowo-śledcza z technikiem.

Kierowca busa był trzeźwy. Kierującą BMW przebadano na zawartość alkoholu już w gostyńskim szpitalu. Okazało się, że ma 1,4 mg alkoholu czyli ok. 3 promile.

Najpoważniej poszkodowane są dwie osoby - kobieta z busa oraz kierująca BMW. Zatrzymano je w szpitalu.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (13)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Łyżka
  ponad rok temu ocena: 75%  13
  Głupia baba powinna dostać wyrok zakazujący kierowiem pojazdów do konca życia i 15 lat robót w Miejskich Zakładach Oczyszczania Miasta. W więzieniu będziemy ją wszyscy utrzymywać. Niech sprząta rowy do końca życia w koszulce z napisem : Po pijaku prawie zabiłam jadąc samochodem. To byłaby najlepsza kara.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ vw
  ponad rok temu ocena: 75%  12
  Mogla jechac samochodem innej marki, ale jak juz jedzie ktos bmw to debile.... samochod jak kazdy inny
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jaro
  ponad rok temu ocena: 50%  11
  Niestety kierowcy tej marki najbardziej rzucają się w oczy przez swoją brawurowo i głupotę. Oczywiście głupców za kierownicą innych marek nie brakuje ale bmw przoduje. Są to mocne auta zazwyczaj z dużą mocą więc polglowki myślą że są niezniszczalne
  ~ tomek
  ponad rok temu ocena: 89%  10
  Gazeta powiatowa i ich clickbajtowe opisy. "Spotkało ich nieszczęście". Nieszczęście to jest kiedy sarna wybiegnie na drogę. Tutaj pijana dz..ka próbowała z zimną krwią zamordować DZIEWIĘĆ osób a jak znam życie skończy się na jakimś zawieszonym wyroku bo prokurator jest taki dobrotliwy ...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Trzeźwy kierowca
  ponad rok temu ocena: 78%  9
  Powinno podać się jej nazwisko . S.U.K.A pijana powinna iść siedzieś do paki.J...na pijaczka.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ B.B.
  ponad rok temu ocena: 82%  8
  Podwyższyć próg trzeźwości do 0,05 promila, powyżej tego stanu, zabierać prawo jazdy na zawsze!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rh
  ponad rok temu ocena: 64%  7
  Jezu tylko nie do gostnskigo szpitala
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 30%  6
  Bo co? Następny mądry póki sam nie potrzebuje pomocy
  ~ ib
  ponad rok temu ocena: 75%  5
  Kurna nie wytrzymam. Epidemia durni w BMW przeszla na kobiety .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Roman
  ponad rok temu 4
  Debile to jesteś ty co najwyżej, co ma marka pojazdu do wypadku głupcze, codziennie są wypadki o podobnym charakterze i nie tylko w tej marce debilu...
  ~ Stop głupocie
  ponad rok temu ocena: 90%  3
  Jeb.....na pijaczka!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zły
  ponad rok temu ocena: 91%  2
  Powtórzę jak zwykle, karać jak za usilowanie zabójstwa, do paki i tyle żeby nikogo nie zabiła
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tomek
  ponad rok temu ocena: 75%  1
  Ja też to ciągle powtarzam, ale większość idiotów stuka się w czoło...