Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Piłkarze z Krobi w wielkim finale. To są emocje!

› Sport i rekreacja› Piłka nożna ponad rok temu    24.06.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Chłopcy z Krobi wrócili do Polski uśmiechnięciChłopcy z Krobi wrócili do Polski uśmiechnięci fot. album S. Gembiak

Dla takich chwil warto ciężko pracować, mieć pasje, które pochłaniają mnóstwo czasu i energii. Młodzi piłkarze z Krobi wyjechali po raz pierwszy na międzynarodowe zawody. I choć to był ich debiut na tak dużym turnieju, z Niemiec wrócili ze wspaniałymi wrażeniami i drugim miejscem!

Oprócz LZS Krobianka Krobia do rozgrywek „Isar Cup” w Moosburg koło Monachium zgłosiło się 81 zespołów z 9 krajów europejskich. Reprezentanci Krobi grali w kategorii U15. Awansowali do najlepszej czwórki turnieju. - Na drodze do finału stanęli nam znajomi z grupy. Spotkanie z Austriakami zakończyło się remisem i wszystko rozstrzygnęło się w rzutach karnych. Wygraliśmy 8:7. Tego się nie spodziewaliśmy - mówi trener Sławomir Gembiak.

Trener dodaje, że zarówno on, jak i chłopcy czuli niesamowitą dumę, gdy przed meczem wyszli na murawę przy całkowicie zajętych trybunach i zaczęli śpiewać hymn narodowy. - To były dopiero emocje - komentują krobianie. Mecz finałowy z TSV 95 Burgfarrnbach skończył się bezbramkowym remisem. - Strzelaliśmy rzuty karne. Początek był wymarzony, bo prowadziliśmy 2:0. Jednak coś się zacięło i ostatecznie przegraliśmy 3:4, zajmując ostatecznie 2 miejsce - tłumaczy Sławomir Gembiak. Nie ukrywa, że w pierwszych momentach po meczu zawodnicy z Krobi czuli zawód i smutek. - W końcu tak niewiele brakło. Smutek jednak szybko minął. I jesteśmy zadowoleni. A przecież jechaliśmy do Niemiec pełni obaw. Jak wypadniemy na tle drużyn europejskich? Na jakim etapie szkolenia piłkarskiego jesteśmy? W drodze powrotnej świętowaliśmy - mówi trener LZS Krobianka Krobia. Dla nastolatków z powiatu gostyńskiego dużym przeżyciem były nie tylko spotkania na murawie, ale także sam wyjazd do Niemiec. - Spędziliśmy 3 miłe dni, nocując w niemieckiej szkole. Tam poznaliśmy m.in. kolegów z Niemiec, Czech, Francji, Danii oraz Polaków z klubu piłkarskiego Milan Milanówek. Szczególnie ciepło będziemy wspominać Chorwata Milana, naszego opiekuna w tamtejszej szkole - wspomina Sławomir Gembiak.

Jakie miejsca zwiedzili młodzi piłkarze z Krobi? Czytaj w obecnym numerze "Życia Gostynia".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!