Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

PiS idzie na powiat. Nie chcieli zabrać znanych działaczy?

› Społeczeństwo ponad rok temu    20.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 28 ocen 7 / 57%
A A A
Wyborcza konferencja prasowa PiSWyborcza konferencja prasowa PiS fot. J. Pawłowski

Głównie młodzi kandydaci, niejednokrotnie niezwiązani wcześniej z pracą samorządową, mają „pociągnąć” listy wyborcze PiS do powiatu gostyńskiego. - Będziemy w powiecie pracować od początku, świeżo, nie jesteśmy uwikłani w żadne układy, nie wiążą nas żadne zobowiązania - mówiła Sylwia Maćkowiak podczas wyborczej konferencji prasowej.

Komitet wyborczy PiS przez miesiąc od rozpoczęcia kampanii wyborczej unikał rozmów i wywiadów z dziennikarzami, nie zdradzał, na jakim etapie są przygotowania do samorządowej batalii, jak przebiega kompletowanie list wyborczych. Wyglądało to tak, jakby mieli trudności, brak chętnych do współpracy.

Wreszcie 17 września, kiedy imienne listy były już zarejestrowane, PiS zorganizował konferencję prasową na gostyńskich plantach. Otworzył ją poseł PiS Jan Dziedziczak. Mówił, że PiS chce wziąć odpowiedzialność za powiat gostyński, ponieważ wyróżnia się tym, że dotrzymuje słowa, zwłaszcza przy realizacji ambitnych programów wyborczych. Nie potrafił jednak powiedzieć konkretnie, na ile mandatów w Radzie Powiatu Gostyńskiego liczy PiS po wyborach. Nie zdradził też z jakim klubem, ugrupowaniem widzi ewentualną koalicję w radzie powiatu. - Z takim, które przedstawi program, który będzie nam najbardziej odpowiadał - stwierdził poseł.

Szpital argumentem

Asystentka społeczna posła Dziedziczaka, Sylwia Maćkowiak wyjaśniła, dlaczego PiS zdecydował się wziąć odpowiedzialność za zarządzanie powiatem. Jako argument pojawiła się - popularna w programie każdego niemal komitetu - kwestia wyprowadzenia „na prostą” szpitala. PiS widzi potrzebę przede wszystkim oddłużenia gostyńskiej lecznicy. W jaki sposób chcieliby to zrealizować? Liczą tutaj na wsparcie rządu. - Dotacje rządowe, wsparcie, mądre zarządzanie, odpowiednie osoby kompetentne na swoich miejscach, które poprowadzą szpital i wyprowadzą z długów (...) - tłumaczyła Sylwia Maćkowiak. Nie powiedziała konkretnie, czy PiS zamierza "wymienić" obecnie zarządzających gostyńską lecznicą.

Ważnym celem w programie wyborczym PiS jest modernizacja dróg, ale jednym z najważniejszych punktów pracy PiS będzie obrona naszego regionu przed kopalnią.

Młodość i energia

Przedstawiła kandydatów, którzy są liderami na wyborczych listach PiS do Rady Powiatu Gostyńskiego (tylko tam zdecydowali się wystawić listy, kandydatów PiS nie zobaczymy na listach do rad gmin w powiecie gostyńskim). Wszystkie „jedynki” na listach to osoby młode. - Nie jesteśmy ugrupowaniem hermetycznym, zamkniętym. (...) Młodzież i doświadczenie to nasz atut - podkreślił „świeżość” w ugrupowaniu poseł Dziedziczak. Niektórzy z kandydatów mogą pochwalić się dużą energią i determinacją. Są tacy, którzy dwa miesiące temu głośno krytykowali włodarzy i radnych gmin z powiatu gostyńskiego,nie przebierając w słowach. - To co się dzieje w gminach, panowie burmistrzowie, wójtowie, radni to jest jeden wielki syf, porażka. Siedzą po 20 lat i gminy doprowadzają do ruiny - wołał w czerwcu Tomasz Gorwa.

Sylwia Maćkowiak zaznaczała, że w powiecie PiS będzie pracowało „od początku”. - Nie jesteśmy uwikłani w żadne układy, nie wiążą nas żadne zobowiązania. Nasi kandydaci będą na pewno rzetelnie, zgodnie z sumieniem, zgodnie z Dekalogiem wypełniać swoją pracę - mówiła Sylwia Maćkowiak. Które z przykazań Dekalogu jest dla niej najważniejsze w pracy publicznej? - Nie zabijaj jest ważne - odpowiedziała.

Dlaczego powiatowy radny Grzegorz Grzegorzewski odchodzi z klubu SLD?

Zostali na lodzie

Listy PiS są krótkie, niepełne. W okręgu Borek - Piaski startuje tylko 4 kandydatów. Czy ugrupowanie miało kłopoty z ich skompletowaniem? Sylwia Maćkowiak zaprzeczyła tym pogłoskom. - Nie mieliśmy problemu - powiedziała. Nie wyjaśniła też, dlaczego PiS nie znalazł miejsca w okręgu gostyńskim dla takich kandydatów (znanych działaczy, także z pracy w samorządzie), jak Antoni Grzebisz, Aleksander Dolczewski, Karol Zawieja. W okręgu Pogorzela - Pępowo na listę nie wciągnięto Mariana Kaczmarka, chociaż - jak niosą wieści - początkowo mieli oni miejsca „zaklepane”. - Wiele osób zabiegało, aby być na naszych listach. No cóż, jesteśmy ugrupowaniem, które ma bardzo wysokie poparcie, bardzo duże zaufanie społeczne - wybrnął dyplomatycznie z odpowiedzi poseł Dziedziczak.

Antoni Grzebisz, rolnik z gminy Piaski, sprawę przedstawił redakcji inaczej. Wyjaśnił, że odbywały się rozmowy o kompletowaniu list pomiędzy działaczami PiS i sympatykami tego ugrupowania. Zakończyły się one konstruktywnym porozumieniem i wcale nie chodziło o miejsca na liście. - W pewnym momencie pojawiła się kłopotliwa sytuacja w okręgu gostyńskim. Kilku moich kolegów, na pewnym etapie rozmów z liderami PiS, było uzgodnionymi kandydatami, a po kilku dniach okazało się, że z niewyjaśnionych powodów nie zostali ujęci na liście. Wobec tego, kierując się zasadą solidarności, zrezygnowałem z kandydowania - wyjaśnił Antoni Grzebisz.

Zdaniem liderki PiS w powiecie gostyńskim Sylwii Maćkowiak listy były kompletowane z rozsądkiem.

- W pracy społecznej, samorządowej również na tych wysokich stanowiskach liczy się, aby mieć to wyczucie, wsłuchiwać się w głos społeczeństwa i nie podejmować decyzji, jako tyran, ale jako osoba - stwierdziła.

Kandydatury: 
Okręg nr 1: Gostyń - lider Piotr Kogut (drugi raz kandyduje do Rady Powiatu Gostyńskiego) Agnieszka Klupś, Urbaniak Przemysław, Bródź Maria, Andrzejewski Dariusz

Okręg nr 2: Borek - Piaski lider Gorwa Tomasz (28 lat, z Piasków, pracuje w branży rolniczej) Anna Majchrzak, Monika Dominiak, Bogumił Baranek

Okręg nr 3: Pogorzela - Pępowo lider Tomasz Pieta (pracownik ARiMR) Mirosława Bigaj, Cyryl Dudkowiak, Miłosz Waleński, Katarzyna Przewoźna

Okręg nr 4: Krobia - Poniec - lider Sylwia Maćkowiak, Piotr Paterczyk, Izabela Budajczak-Moder, Artur Andrzejewski, Sławomir Olejniczak, Patrycja Andrzejewska, Łukasz Chudy
 

+ 4 głosów: 7 (57%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (28)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ pablo
  ponad rok temu 28
  a co ty masz do kontrolowania ? czy to wszystko ma byc ukrywaane reka reke myc tylko pis
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dz
  ponad rok temu ocena: 100%  27
  Może przypomnijmy jakie gruszki na wierzbie obiecał w przeszłości pan z obrazka powyżej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ modry
  ponad rok temu ocena: 93%  26
  Pani Sylwia Maćkowiak na dyrektora gostyńskiego szpitala.Wie jak go oddłużyć,a pana Gorwę na starostę bo dużo gada.Ludzie PiS-u to najbardziej oświecone osobniki.Głos oddany na ludzi PiS-u do powiatu,nie będzie głosem zmarnowanym.Gdy znajdą się wśród radnych powiatowych to każda sesja będzie komedią.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dak
  ponad rok temu ocena: 100%  25
  Tak nie zachęcają ,bo nie zrozumieją a pomyślą że to prawda .
  ~ Cortez
  ponad rok temu ocena: 19%  24
  Pis do boju ginić to lewactwo z naszej gminy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ modry
  ponad rok temu ocena: 90%  23
  A co to lewactwo w gminie złego zrobiło dla ćiebie,że chcesz je pogonić.PiS łeb tobie odmóżdżyło.
  ~ wyborca
  ponad rok temu ocena: 91%  22
  Niechaj ta pani Maćkowiak prawdę Wam powie o co jej w tej grze chodzi bo na pewno nie o dobro pozostałych mieszkańców tego makro regionu nie tylko rolnicy są sola tej ziemi a jest ich tylko mała część społeczeństwa a ten eurodeputowany tylko o swoje doopsko dba żeby utrzymać miejsce przy korycie Zakłamana partia tego trolla prowadzi Nas kraj do izolacji w Europie a bez niej nie będziemy istnieć bo jankesi są za oceanem i to nie jest ich bajka
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wielbiciel
  ponad rok temu ocena: 97%  21
  Sylwia, chowaj się, bo nie mieścisz się w kadrze kamery. A na plecach Dziedziczaka kariery nie zrobisz. Kopalnia to już zapominany temat ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anty
  ponad rok temu ocena: 94%  20
  Ludzie zastanówcie się, zobaczcie co się dzieje w kraju. Do SN wybierają miernoty z dyscyplinarkami, edukacja leży najważniejsza jest religia. Dzieci będą głupie ale zindoktrynowane. Chcą dbać o czyste powietrze a gospodarkę opierają na nieopłacalnym węglu. Wyprowadzają nas z UE, wszystko chcą kontrolować jak za komuny. Tego chcecie w samorządach???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ anty pis
  ponad rok temu ocena: 89%  19
  Czy wy ludzie nie widzicie ze jak oni wam dali 500+ to ile wam przez to pieniędzy z konta zabrali zobaczcie jak w ostatnim czasie wszystko podrożało przecież żeby oni coś dali muszą najpierw zabrać przecież nie dadzą od sienie z kieszeni. a co do tego szpitala to na pewno kierownictwo poleci i zastąpią jakimiś pisowcami bez kompetencji tak jak jest w ARiMR w Gostyniu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Awans
  ponad rok temu ocena: 90%  18
  Mało ludzi jest świadomych że PiS wysyła wszystkie inspekcje w teren ażeby nagminnie kontrolowac wszystkich, każda kontrola ma się kończyć mandatem, bo brakuje kasy na ich obiecywanki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dr
  ponad rok temu ocena: 87%  17
  Rząd pis jest za tą kopalnią więc czemu oni mówią że kopalni nie będzie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Walec Karierowicz
  ponad rok temu ocena: 62%  16
  Niezwiązany z PiS Paterczyk? Śmiech na sali. Swój fejs ciągle pokazywał z posłem pisowskim. Latał po burmistrzach i mącił. Kiedyś nawet o PiSie bardzo źle gadał. Jakoś mi przeszło.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pciemek h
  ponad rok temu ocena: 53%  15
  Lewactwo to nie ideologia lecz stan umysłu, zaburzenie psychiczne prowadzące do wynaturzeń.
  ~ joanna
  ponad rok temu ocena: 38%  14
  Panu P. do pięt nie dorastasz i nigdy mu nie dorównasz
  ~ SŁAWEK
  ponad rok temu ocena: 31%  13
  ALE PŁACZ A PISIORKI IDĄ JUŻ SĄ BLISKO BARDZO BLISKO I BARDZO DOBRZE BO TO OD PARU LAT(3) NIESIE DOBRE EFEKTY W POSTACI WYPŁA T ZATRUDNIENIA I OPIEKI NAD DZIEĆMI STARSZYMI A NIE JAK KIEDYŚ 50 ZŁ RODZINNEGO I DO RODZICÓW TRZEBA BYŁO IŚĆ ŻEBRAĆ BO ZA 700 ZŁ ZAWSZE BYŁ DYLEMAT CZY KUPIĆ BENZYNE DO SAMOCHODU ABY JECHAĆ DO PRACY CZY PACZKĘ PAMPERSÓW
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zooro
  ponad rok temu ocena: 73%  12
  . PiS to zło koniec jest już bliski a dług rośnie i rośnie. PiS to kler. Kler to PiS
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kol
  ponad rok temu ocena: 100%  11
  https://www.google.pl/amp/s/in...
  ~ pec
  ponad rok temu ocena: 65%  10
  pisowce
  ~ Hh
  ponad rok temu ocena: 33%  9
  Po = sprzedanie majątku polskiego obcym kapitalom i to jest chore żyjemy w POLSCE a nie mamy nic do pogadania bo ue rzadzi
  ~ Fuj
  ponad rok temu ocena: 57%  8
  Po to zło same zlodzieje a dlug byl i bedzie takie czasy
  ~ olo
  ponad rok temu ocena: 91%  7
  czy ten Kogut nie jest czasami krewnym senatora Koguta? Jeżeli tak to mam obawy żeby nie było jak z senatorem!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Polska
  ponad rok temu ocena: 96%  6
  Piotr Kogut? ? Człowiek który został wyrzucony ze studiów, wierny, mierny ale wierny bo tak jak pozostali pisowcy liczy na profity za poddanczosc. Nawet ojciec wstydzi się jego poglądów. Taki ktoś dostaje jedynie w Gostyniu? ? Dokąd my zmierzamy?
  ~ Obywatel IV RP
  ponad rok temu ocena: 73%  5
  Pochodzi z Pogorzeli.
  ~ nie zagłosuję na PIS
  ponad rok temu ocena: 79%  4
  Bardzo dziękujemy tym kandydatom. Wystarczy zobaczyć co się dzieje w kraju, takiej polityki nam nie potrzeba.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Klo
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Dokładnie te pisory to chorzy ludzie jak ktoś pisze że nie zagłosuje na te szuje,to od razu musi być lewakiem albo zdrajcą narodu a może my tylko chcemy normalności w naszej ojczyźnie
  ~ Obywatel IV RP
  ponad rok temu ocena: 80%  2
  Do "~ 500 +", czy ktoś kto jest przeciwny PiS musi od razu być lewakiem? Zresztą polityka socjalna jaką prowadzi obecna ekipa rządząca jest akurat zgodna z poglądami lewicowymi, czyli wg Twojego rozumowania "lewakami". Prawicowe poglądy oraz rządy to takie jakie prowadził Ronald Reagan, czy też Margaret Thatcher. Zero 500+, czy też subsydiowania choćby kopalń.
  ~ 500 +
  ponad rok temu ocena: 26%  1
  to głosuj na lewactwo jak ci odpowiadają