Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pisklaki wymagają szczególnej opieki

› Społeczeństwo ponad rok temu    1.04.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Życie Gostynia numer 14/2015

Przyjemne w dotyku, puchate, żółte pisklęta są symbolem odrodzenia, życia i zdrowia. Dlatego wpisały się mocno w symbolikę Wielkiej Nocy. Wraz z kolorowymi jajeczkami czekoladowe, porcelanowe bądź plastikowe kurczaczki pojawią się, jako dekoracje, na naszych stołach. Rzadko kiedy mamy jednak okazję zobaczyć i pogłaskać prawdziwego puchatego i głośnego pisklaka.

 

Jeszcze kiedyś wiele gospodarstw rodzinnych kupowało pisklęta i zajmowało się hodowlą kurek od pierwszych dni życia. Dystrybucja kurcząt spoczywała często na kołach gospodyń wiejskich. Panie doskonale wiedziały, że młodym trzeba zapewnić odpowiednie warunki, by przeżyły.

Polska jest bezapelacyjnym numerem jeden w całej Europie (prześcigamy nawet Rosję), jeśli chodzi o liczbę produkowanych jaj wylęgowych. W naszym kraju wytwarza się rocznie ponad miliard sztuk.

 

Do czego służą tzw. kwoki? Co decyduje o tym, że z jajka wykluwa się zdrowe pisklę? Dlaczego piskle nie musi jeść i pić w ciągu 80 godzin po wykluciu? Odpowiedzi na te (i inne) pytania znajdziesz w najnowszym wydaniu Życia Gostynia, które zawiera obszerny dodatek świąteczny i wiele ciekawych artykułów!

 

W numerze znajdziesz także:

Terapia pijawkowa sposobem na wiele dolegliwości

Zmysł artystyczny miała już w genach

Wózki retro z nowym życiem

Mamy moc i potencjał na złoto

Kawałek serca wkładany w każdą pracę

Z miłości do tworzenia

 

 

Szukasz ciekawych przepisów na święta? Kliknij i wejdź na HOTblog

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!