Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Plac sportowy w Posadowie

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    9.08.2010
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Ponad 10 tysięcy złotych w sumie wydano na uporządkowanie terenu po zlikwidowanym wiejskim stawie w Posadowie, w gminie Krobia. Obecnie, dzięki współpracy mieszkańców wioski i urzędu miejskiego, powstał tam plac sportowy.

Gmina ogrodziła teren, zakupiła bramki. Mieszkańcy Posadowa sami zadeklarowali się, że pomogą przy sprzątaniu i wyrównywaniu terenu. - Kiedy nastałem na stanowisku sołtysa wioski, staw już był zasypany. Przez kilkanaście lat na tym nierównym terenie rosło zielsko, gromadziły się śmieci - opowiada Jerzy Andrzejewski, gospodarz Posadowa. - W okresie, kiedy w każdej gminie powstają ORLIK-i, a nawet kilka takich obiektów, to pomyśleliśmy, żeby u nas też było boisko sportowe dla dzieci i młodzieży. Ale chodziło nam przede wszystkim o to, aby zrobić porządek w wiosce - dodaje. I podkreśla, że mieszkańcy nie dołożyli do obiektu żadnych pieniędzy, ale za to rolnicy indywidualnie pomagali przy sprzątaniu i wyrównywaniu terenu na placu sportowym. Poczuli się gospodarzami wioski. (AgFa)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 3xxx
ponad rok temu 1
gmina szaleje :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji