Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Plac zabaw to już „resztki”. Musi zniknąć

› Aktualności 8 miesięcy temu    23.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Borek Wlkp. Plac zabaw przy Orliku w Borku być może zniknie całkowicie już w przyszłym rokuBorek Wlkp. Plac zabaw przy Orliku w Borku być może zniknie całkowicie już w przyszłym roku fot. arch. portalu, fotolia.com/fotomontaż Z. Pacanowski

O odnowienie placu zabaw przy boisku „Orlik” w Borku Wlkp. poprosił radny Michał Dopierała. Burmistrz gminy Marek Rożek zdecydowanie odmówił. Dlaczego? Dyskutowano na ostatniej sesji rady miejskiej. - Może by się ktoś zlitował nad placem zabaw. Tam już nie ma żadnych urządzeń prawie. To nie musi być od razu, ale skoro pracujemy nad budżetem, to pomyślałem, że może znalazłyby się środki na kilka urządzeń? - zastanawiał się radny.

Burmistrz Borku przyznał, że teoretycznie miejsce do zabaw dla dzieci może być zmodernizowane, ale według niego nie warto w to inwestować gminnych środków. Przypomniał boreckim radnym, że kilka minut wcześniej podjęli uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, związanego z osiedlem Powstańców Wlkp. 2 oraz ulicami Konopnickiej, Powstańców Wlkp. i Powstańców Ziemi Boreckiej.

- Biorąc pod uwagę plan zagospodarowania przestrzennego, zostało zakończone pewne zadanie - budowa drogi. Nie oznacza to, że zakończyły się inwestycje, i że to osiedle nie będzie się dalej rozwijało. Po prostu zakończyliśmy pewien etap, rozliczamy go. Z czasem, jak będą powstawały nowe ulice, pojawią się też nowe zadania - tłumaczył Marek Rożek.

Zauważył, że teren - czego na razie nie widać - w dużej części nie należy tylko do gminy.

- Właścicielami są też osoby indywidualne, deweloper. Ogrody z tyłu już są wykupione i przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe, zgodnie z planem. W okolicach kortu będzie wychodziła droga - mówił Marek Rożek, przewidując, że rozwój osiedla nastąpi w bardzo szybkim tempie. W rejonie ul. Konopnickiej i Powstańców Wlkp. prawdopodobnie powstanie sklep wielkopowierzchniowy.

- To wyklucza utrzymanie i modernizację placu zabaw. Jest w ruinie. Od kilku lat usuwamy stamtąd zużyte urządzenia. Zostawiamy tylko te drewniane, które spełniają warunki bezpieczeństwa. Nowy plac jest pobudowany trochę dalej - przy żłobku - zwrócił uwagę Marek Rożek.

Poza tym borecki włodarz zdradził, że na nowym osiedlu powstanie plac zabaw, gdyż został zaplanowany przez dewelopera, który w przyszłości zamierza tam rozwijać budownictwo. Kolejnym argumentem, aby nie utrzymywać starego miejsca do zabawy ma być stacja wysokiego napięcia na słupie, stojącym w pobliżu placu.

- To i tak dobrze, że do dziś nic złego tam się nie stało. Jestem zdziwiony, że plac kiedykolwiek powstał, a jeśli już istniał - dlaczego nie zostało to odgrodzone? - zastanawiał się Marek Rożek. Podkreślił, że stary plac zabaw gmina traktuje już jako „resztki” i zapowiedział, że być może wiosną plac zabaw zniknie.

- Mamy z małymi dziećmi przeżyją. 100 m dalej przez park przedostaną się na miejsce koło przedszkola, gdzie są ławki, a w pobliżu park - stwierdził borecki włodarz.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkanka
8 miesięcy temu ocena: 0%  3
Czy ktoś może coś więcej napisać odnośnie budownictwa mieszkaniowego w Borku? Jakie plany, wielkość mieszkań, kiedy powstaną ? Dawno temu coś było wspomniane i do tej pory cisza. Nie wiem, czy mogę liczyć na mieszkanie w Borku czy mam szukać szczęścia w gminach ościennych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mnbvcxz
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
Szkoda gadać jedną wielką zmowa za plecami mieszkańców którzy kupili działki Było napisane w przetargu domy jednorodzinne I tego trzeba się trzymać .Teraz to możecie zmieniać ale papier toaletowy w kiblu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yui
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Kto deweloper? Śmiech na sali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji