Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Płyny do płukania jamy ustnej

› Zdrowie i uroda› Porady 10 miesięcy temu    30.07.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Prawidłowe szczotkowanie zębów to podstawowa pielęgnacja jamy ustnej. Do tego celu potrzebna jest odpowiednia szczoteczka i pasta do zębów. W wielu drogeriach, jak i w specjalnych sklepach stomatologicznych dostępnych jest wiele artykułów dentystycznych. Takich jak: szczoteczka manualna, elektryczna i soniczna, pasty do zębów, nici dentystyczne, irygatory, płyny do płukania jamy ustnej i wiele innych.

 

Płyn do płukania jamy ustnej powinien się znaleźć u każdej osoby, która chce zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Płyn doskonale uzupełnia kompleksową higienę jamy ustnej oraz wzmacnia działanie innych produktów swoimi wyjątkowymi właściwościami.

Wybierając spośród standardowych płynów do płukania jamy ustnej należy kierować się potrzebami, ponieważ rodzajów płynów jest tak samo dużo, jak rodzajów past do zębów. Warto, więc wybierać płyny z dobrym składem takie, które nie zawierają alkoholu. Często zawarty w składzie alkohol może powodować wysuszenie śluzówki oraz nie jest zalecany dzieciom ani osobom uzależnionym

Rodzaje płynów

Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej może pomóc uchronić przed wieloma bolesnymi dolegliwościami oraz chorobami zębów i dziąseł. Uzupełnieniem tradycyjnego szczotkowania jest systematyczne stosowanie płynów do higieny jamy ustnej. Produkty te pomagają usunąć nagromadzone resztki jedzenia, wspomagają profilaktykę próchnicy i długotrwale odświeżają oddech. Na sklepowych półkach znajdziemy między innymi płyny:

 • przeciwpróchnicowe płyny do płukania ust to Elmex, Apacare, Biorepair, Ziaja, Oral7, VITIS Anticaries. Jak i również Listerine, Oral-B Pro-Expert, Baktericin;
 • pozabiegowe płyny do płukania jamy ustnej to Eludril, Paroex, Curasept, VITIS PerioAid, Septoral;
 • Płukania jamy ust na zapalenie dziąseł to Paroex 0,06%, Curasept 205 0,05%, KIN Gingival, Septoral, Vitis Gingival, Alfa Implant;
 • Płyny do płukania ust o właściwościach remineralizacyjnych to Apacare oraz Biorepair i SPLAT Innova. Jak i również SensiKIN, Ziaja, Desensin;
 • Antybakteryjne płyny do płukania jamy ustnej to Oral7, Listerine, Oral-B, Baktericin;
 • Płyny do płukania jamy ustnej do stosowania w problemie nieświeżego oddechu to L'angelica, Gum Halicontrol, Dentaid Halita, Meridol Pewność Oddechu;
 • Płukanki ortodontyczne to Vitis Ortodontic, ORTHO Salvia, Ortho KIN, GUM Ortho, Baktericin;
 • Płukanki wybielające to BLANX, VITIS Whitening, Beverly Hills, Yotuel;
 • Płyn do płukania ust do stosowania w profilaktyce pielęgnacji implantów to Alfa Implant, Oral7, Bluem, Paroex, Curasept;
 • Najlepsze płyny do płukania jamy ustnej na nieświeży oddech to Oral7, Biotene, Kserostom, Vitis Xeros;
 • Do najpopularniejszych, naturalnych płukanek dentystycznych zaliczamy, SPLAT Professional, L'angelica;
 • Najchętniej polecane płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci to Oral7, FluorKIn, Elmex Junior, Elgydium Junior, Listerine Smart.

Płukanki dentystyczne stosuje się po wyszczotkowaniu, wynitkowaniu zębów i oczyszczeniu języka. Do ust najczęściej wlewa się określoną ilość produktu, a następnie dokładnie płucze się, przepuszczając płyn przez zęby. Całość należy wypluć. Na koniec nie płuczemy ust wodą. Powtarzaj tę czynność codziennie rano i wieczorem po myciu zębów.

Eludril - jeden z najlepszych płynów

Dbałość o dobry stan uzębienia i całej jamy ustnej to jedna z podstaw troski o własne zdrowie. Zadbać o zęby można stosują odpowiednią szczoteczkę oraz pastę do zębów. Można również zastosować płyn do płukania jamy ustnej, który dotrze tam, gdzie nie da rady dotrzeć szczoteczka. Dopasowany płyn do ust może pomóc w wielu problemach, takich jak ochrona przed kamieniem nazębnym, nieświeży oddech, infekcje dziąseł i wiele innych.

Jednym z niewielu polecany płynów do płukania jamy ustnej jest Eludril. Produkt ten znajdziemy w sklepie stomatologicznym happydental.pl Płyn ten stosuje się w leczeniu:

 • W leczeniu zapalenia dziąseł i chorób przyzębia;
 • W pielęgnacji różnych stanach podrażnienia jamy ustnej;
 • W pielęgnacji jamy ustnej po usuwaniu zębów;
 • Przy podrażnieniu dziąseł związanym z noszeniem protez;
 • Po zabiegu założenia implantów;
 • Przy podrażnieniu, zaczerwieniu czy krwawieniu dziąseł;
 • Uzupełniająco w leczeniu periodontologicznym.

Płyn Eludril ma działanie antyseptyczne i przyspieszające gojenie, dzięki czemu zwiększa skuteczność zabiegów stomatologicznych w jamie ustnej. Płyny Eludril zawiera chlorheksydynę, która działa antybakteryjnie, redukuję płytkę nazębną oraz wspomaga regenerację tkanek. Płyn należy stosować przez okres 2 tygodni.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!