Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pobiegli dla dzieci, z okazji 27. finału WOŚP

› Sport i rekreacja ponad rok temu    12.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
W podgostyńskim lesie, oprócz 20 parkrunowców, na linii startu można było zobaczyć wolontariuszkę z puszką 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyW podgostyńskim lesie, oprócz 20 parkrunowców, na linii startu można było zobaczyć wolontariuszkę z puszką 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fot. A. Fajczyk

Wyjątkowe było dzisiaj spotkanie amatorów biegania, przy hydroforni, w podgostyńskim lesie. Oprócz 20 parkrunowców, na linii startu można było zobaczyć wolontariuszkę z puszką 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Były też inne niespodzianki.

Parkrun Polska (największa inicjatywa sportowo-rekreacyjna organizowana w naszym kraju) w tym roku oficjalnie wspiera działania WOŚP. Biegacze z Gostynia nie pozostali obojętni i aktywnie przyłączyli się do akcji. Ci, którzy lubią spacerować, maszerować, chodzić z kijkami czy biegać zawitali do lasu około godz. 9.00, aby uczestniczyć w 175 edycji biegów parkrun. Zanim wyruszyli w 5-kilometrową trasę, wrzucili datki do puszki, a cel był wspólny - zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistyczny szpitali dziecięcych. Symboliczne czerwone serduszka nakleili na sportowe stroje i zniknęli w lesie na mniej więcej pół godziny. Wśród biegaczy, którzy w ten sposób aktywnie rozpoczęli weekend, było 2 debiutantów.

GOK Hutnik zaczął wczoraj "grać" dla WOŚP - to był punk-rockowy koncert

Na mecie na parkrunowców czekały ciepłe napoje - kawa lub herbata i niespodzianka - słodkości, wśród których były muffinki, upieczone przez koordynatorkę Jolantę Przybył.

- Zrobiliśmy jeszcze wspólne pamiątkowe zdjęcie. Część dzieci, które z nami biegają, występują w ramach Wielkiej Orkiestry na scenie GOK Hutnik, jeden z parkrunowców działa w głównym sztabie „orkiestry”, cieszymy się, że w każdym miejscu można wesprzeć akcję. Jest to budujące - powiedziała Jolanta Przybył, przyznając, że nie spodziewała się aż takiej liczby uczestników. Gostyńską, 175. edycję biegania zakończono okrzykiem: „Parkrun Gostyń, siema!”

Pan Antoni Mostowy skończył dziś 101 lat

Gostyń znalazł się dziś wśród sześćdziesięciu miejsc w Polsce, gdzie parkrunowcy „zagrali” dla WOŚP. Biegi parlrun odbywają się co sobotę, o godz. 9.00. Start przy hydroforni w podgostyńskim lesie (zjazd z drogi w kierunku Starego Gostynia).

Dorota Banaszak, mieszkanka Gostynia - debiutantka na parkrunie:

Biegam od kilku miesięcy. Miałam okazję na portalu społecznościowym skontaktować się z koordynatorką biegów parkrun w Gostyniu, zaprosiła mnie na dzisiejsza edycję. A ponieważ dziś wyjątkowe spotkanie, wspierające Wielką Orkiestrę, stwierdziliśmy, że trzeba się w końcu przełamać. Z wielką chęcią całą rodziną wstaliśmy rano i przyjechaliśmy. Pobiegłam, mąż z córką czekali na mecie i kibicowali. Przyznaję - trasa jest bardzo piękna, w lesie i przy lesie, ciekawa -mimo że warunki pogodowe dziś nie sprzyjały. Jestem pod wrażeniem bardzo sympatycznej atmosfery, jaka tu panuje. Myślę, że nie to będzie moje ostatnie bieganie tutaj.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!