Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Początek będzie za mostem, koniec przy zatoce

› Aktualności ponad rok temu    14.05.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. Życia Gostynia

Do 15 maja firmy mają czas na złożenie ofert w przetargu na budowę ścieżki rowerowej na odcinku Poraj-Krajewice (etap I).

Jest to drugie postępowanie zorganizowane przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu na tę inwestycję. W zeszłym roku oferenci zaproponowali zbyt wysokie ceny i WZDW zdecydowało się przenieść przedsięwzięcie na rok 2019. Jego wartość wyceniono na 549 775,19 zł.

Dokumentację w całości opracowała gmina Gostyń, która wspólnie z powiatem gostyńskim dołożyła się także do zadania (po 250 000 zł). Ponieważ sytuacja w drogownictwie poprawiła się znacznie, jeżeli chodzi o poziom cen w stosunku do lat ubiegłych samorządy liczą, że za tę kwotę uda się wybudować zaplanowany fragment ciągu pieszo-rowerowego.

Zaprojektowana ścieżka przebiegać będzie w etapie I po prawej stronie drogi wojewódzkiej 434, na odcinku od istniejącego zjazdu znajdującego się za mostem na Kanię do zatoki autobusowej przy skręcie na Krajewice. Natomiast w etapie II planowany jest fragment od ronda w Gostyniu do zjazdu za most.

Ścieżka o szerokości 2,5 m w I etapie będzie przebiegać za rowem, w pasie drogi wojewódzkiej, poza obszarem zabudowanym. Jako nawierzchnię wybrano beton asfaltowy. W ramach projektu przewidziano również przebudowę fragmentów dwóch zjazdów istniejących i budowę jednego nowego zjazdu.

W ramach projektu przewidziano m.in.: wykonanie robót ziemnych, ustawienie obrzeży betonowych, wykonanie ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego, wykonanie zjazdów z betonu asfaltowego, ułożenie przepustów pod ścieżką rowerową w ciągu istniejących rowów, ustawienie barier i balustrad ochronnych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Czytaj również: chciał, żeby kolega zdał za niego prawo jazdy. Grozi im 5 lat więzienia

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec S.
ponad rok temu ocena: 100%  7
Powiat dokłada do ścieżki, a o drodze powiatowej łączącej Sikorzyn z drogą 434 nie pamięta. A wystarczyłoby zasypac ogromne dziury i utwardzic pobocze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkanka powiatu
ponad rok temu ocena: 0%  6
Tory kolejowe są nie używane od dziesiątków lat ...W ich miejscu powinny powstać ścieżki spacerowo- rowerowe i co w całym powiecie...Grunt można utwardzić tłuczniem z kamienia lub innym materiałem...Nie trzeba wydawać grubych pieniędzy na asfalt lub beton,skoro natura nam daje inne rozwiązania...Można by było podkłady kolejowe wkomponować w grunt i utwardzić jakimś starymi pniakami drzew...Wystarczy pomyśleć...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierowca
ponad rok temu ocena: 100%  5
A co z ścieżką do Kunowa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
ponad rok temu 4
O czym jest artykuł?
~ MieszkankAnka
ponad rok temu ocena: 100%  3
Powinna być ścieżka z Gostynia do Krobi. Mnóstwo osób dojezdzaloby rowerami do pracy w gostynskiej strefie przemysłowej. Ileż oszczędności na pojazdach w pogodne dni. Spójrzmy na inne gminy,np. Krzemieniewo, Leszno etc. Gmina Gostyń jak i Krobia pod względem ścieżek rowerowych wstyd... Niestety daleko za murzynami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 50%  2
A kiedy sciezka Gostyn - Piaski bo to co jest to okropnosc
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 100%  1
A kiedy dokładnie zaczyna się Budowa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji