Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

"Pod zarządem gminy droga była zadbana. Odkąd przejął ją powiat łata przykrywa łatę"

› Gospodarka 16 dni temu    14.10.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotomontaż - Łukasz Szolc, Czytelnik

- Urzędnicy z powiatu gostyńskiego chwalą się obwodnicą w Gostyniu i ile zrobili w powiecie a droga znajdująca się w Sułkowicach w kierunku Ludwinowa jest w opłakanym stanie. Wykonano naprawy ubytków nawierzchni, które i tak i tak nie przyniosły żadnych efektów, gdyż dziury są tak jak były. W jednym miejscu znajduje się tak duża, że czekamy aż ktoś zginie na tej drodze. Nie chcemy oglądać krzyża przez swoje okno, bo została załatana w 10% - pisze jedna z mieszkanek Sułkowic w rozpaczliwym liście do naszej redakcji.

R E K L A M ABolsius

Dodaje, że mieszkańcy obydwu miejscowości w gminach Krobia i Pępowo, które łącząc droga, ale także kierowcy poruszający się w tamtym rejonie od 10 lat słyszą obietnice odnośnie remontu. I wciąż jest on przekładany.

- Dopóki znajdowała się pod zarządem gminy Krobia droga była zadbana a odkąd przejął ją powiat łata przykrywa łatę, które stwarzają zagrożenie dla pojazdów jak i również pieszych i przede wszystkim małych dzieci, które chodzą do szkoły w Sułkowicach - oznajmia kobieta.

Okazuje się, inwestycja drogowa na wymienionym odcinku nie znalazła się wśród wniosków składanych przez powiat gostyński w 2020 roku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

- W planie budżetu na 2021 rok powiat zabezpieczył środki finansowe na opracowanie dokumentacji technicznej na przebudowę wyżej wymienionej drogi. Będzie także ubiegał się o dofinansowanie w kolejnym naborze Funduszu Dróg Samorządowych - informuje Joanna Jakubiak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Interweniując w imieniu mieszkanki byliśmy w szczególności ciekaw, czy przy chociaż częściowej naprawie tego ciągu komunikacyjnego nie można by skorzystać z promowanej w ostatnich latach przez powiat technologii „Slurry Seal” (mikrodywanika).

Otrzymaliśmy odpowiedź, że „ze względu na jej obecny stan techniczny” droga Sułkowice - Ludwinowo będzie wykonywana w tradycyjnej technologii, to jest beton asfaltowy. 

Czytaj również: 35-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Strzelec
16 dni temu ocena: 50%  4
Ta droga jest w krytycznym stanie ale jest ona jak wiele innych w tym powiecie....władze maja w du...ie społeczeństwo i artykuły czy biadolenie nic nie pomoże oni zrozumieją dopiero jak sie ich na taczkach przewiezie....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olx
16 dni temu ocena: 25%  3
W Sułkowicach jeden rolnik to nawet w niedziele pracuje i zboże sieje wypucowanym ursuskiem po polu śmiga.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
16 dni temu ocena: 67%  2
Ta droga to katastrofa. Jadę tam codziennie, zresztą "JADĘ," to za dużo powiedziane - tam to wykonuje się slalom. Taka wizytówka powiatu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
16 dni temu ocena: 0%  1
Przez tą wioskę strach jechać czy coś nie odleci przy aucie. Już drogi polne są lepsze od tej drogi. Brak Słów!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji