Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Podjął decyzję jako pierwszy. I dodatkowo kupił spirytus

› Kultura i Rozrywka 3 miesiące temu    10.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 15 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. arch. gostynska.pl

Dyrektor MGOK w Pogorzeli Mariusz Ossowski (najprawdopodobniej jako pierwszy w powiecie) podjął zdecydowaną decyzję, aby - w związku z działaniami prewencyjnymi, związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, odwołać imprezy kulturalne i zajęcia klubów oraz sekcji działających przy domu kultury w Pogorzeli. Kupił też kilka butelek 60 proc. spirytusu na fakturę. Po co? - Ma on być używany nie do wewnątrz organizmu, ale na zewnątrz, w budynku ośrodka kultury, jako środek odkażający, dezynfekujący - mówi.

Dyrektor Ossowski zapewnia, że w kwestii odwołania czy raczej zawieszenia imprez decyzję podjął sam, bez żadnego nacisku władz gminnych czy wojewódzkiego sztabu zarządzania kryzysowego. Komunikat o odwołaniu jest aktualny do poniedziałku.

- Zobaczę, jak to dalej będzie się rozwijało. Podejrzewam, że do tego czasu dostanę jakieś wytyczne i obawiam się, że to będzie nakaz. Na razie od wojewody mamy wytyczne, aby odwoływać imprezy masowe, ale znajduje się tam wzmianka, że z ostrożnością należy podchodzić do imprez zamkniętych, wewnątrz budynku - i to nie tylko masowych, ale każdego rodzaju. U nas jest 40 dzieci na zajęciach z tańca, są także seniorzy, kontaktują się ze sobą - wyjaśnia Mariusz Ossowski. Uważa, że lepiej zapobiegać, być ostrożnym i dmuchać na zimne. I zapewnia, że nie ma u niegow ośrodku żadnego przypadku koronawirusa czy przeziębienia, a nawet grypy. 

Dyrektor mówi, że do poniedziałku nie ma rezerwacji sali w ośrodku kultury przez inne podmioty czy organizacje na uroczystości. Najbliższa rezerwacja jest w połowie kwietnia. Do ośrodka kultury w Pogorzeli zakupiono też kilka butelek  - nie tytanu, nie deomestosa, ale spirytusu 60%, który ma być używany jako środek dezynfekujący wewnątrz budynku MGOK. - Dużo to nie kosztuje, ale odbywają sie rózne spotkania, odwiedzają nas goście, tak jak dziś rolnicy mają jakieś spotkanie. Sprzątaczka dostała wytyczne, żeby co 2- 3 godziny czyściła spirytusem lub roztworem z jego użyciem poręcze, klamki, balustrady i inne elementy, zwłaszcza te dotykane najczęściej - mówi Mariusz Ossowski.

 

Pozostali dyrektorzy ośrodków kultury w powiecie na razie imprez czy zajęć sekcji nie zawieszają. - Kontrolujemy sytuację, sledzimy komunikaty, trzymamy "rękę na pulsie" i myjemy ręce - mówi Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp.

O działaniach zapobiegawczych odnośnie koronawirusa także CZYTAJ TUTAJ

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ - informacja z dnia dzisiejszego
3 miesiące temu ocena: 88%  15
No i i cóż Ci co tak hejtowali... szkoły, przedszkola, żłobki, domy kultury, kina, teatry itd...itd zamknięte do odwołania, specustawa weszła w życie..... A takie mądrości tu co niektórzy pisali. !!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pulsar
3 miesiące temu ocena: 67%  14
60%... mógł zainwestować w nieco mocniejszy. :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
3 miesiące temu ocena: 100%  13
Mariusz, jesteś najlepszym dyrektorem w powiecie. Nie przejmuj się hejtem. Czas pokaże, jak bardzo na czasie jest twój chłopski rozum i zdrowy rozsądek. Duże brawa!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
3 miesiące temu ocena: 50%  12
Mariusz, ty wiesz, jak zaistnieć w mediach! Nawet na korowirusie można się wypromować !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 50+
3 miesiące temu ocena: 78%  11
Ludzie, ależ głupoty wypisujecie, od tego jest dyrektorem i ma prawo decydować, a kto jak nie on?-rozsądne podejście do sytuacji, a nie zabawa "w podchody"...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
3 miesiące temu ocena: 21%  10
Dzieci które chodzą na zajęcia chodzą również do przedszkola i szkoły. Wcześniej tam się zaraża niż na zajęciach tanecznych w grupie 15osobowej w Mgok raz na tydzień po godzinie. Na szczęście żaden rodzic nie posyła chorych dzieci na tańce... Co innego do przedszkola...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
3 miesiące temu ocena: 86%  9
Już się nie zarażą - wszystko zamknięte do odwołania. Chwała dyrektorowi bo zrobił to wcześniej od naszych władz :)
~ rozchula
3 miesiące temu ocena: 60%  8
Mariusz podrzuc flaszke
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nauczyciel biologii
3 miesiące temu ocena: 81%  7
Wirus grypy czy koronawirus najszybciej rozprzestrzenia się w zamkniętych pomieszczeniach gdzie jest bezpośredni kontakt z osobą chorą (np chorą bezobjawowo, która zaraża a sama nie ma objawów chorobowych). Za chwilę będą odwołane zajęcia w szkole i przedszkolu - w Japonii dało to dobry rezultat. Już w Poznaniu podjęto takie decyzje. Jestem za, i nie dlatego aby nie mieć chęci do pracy, tylko dlatego, że na problem trzeba patrzeć otwartymi oczami, a nie bagatelizować problemu. Trzeba być mądrym przed szkodą, a nie po szkodzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alternatywa
3 miesiące temu ocena: 20%  6
Ludzie! Ogarnijcie się! Bareja by tego nie wymyślił!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grzegorz
3 miesiące temu ocena: 20%  5
Jak komuś się nie chce pracować, to odwołuje zajęcia pod pretekstem koronowirusa. Żenada!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
3 miesiące temu ocena: 87%  4
A widzisz Grzegorz, nie do końca tak jest - czytaj, co zrobiono w gostyniu http://www.gostynska.pl/artykuly/zamkniety-dom-senior-kino-nieczynne-biblioteka-odw,110675.htm I to nie dlatego,z e sie nie chce pracować. Dyrektor z Pogorzeli o kilka godzin wyprzedził nakazy wojewody
~ Re
3 miesiące temu ocena: 29%  3
Odwołał imprezy których i tak nie.bylo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Detysta
3 miesiące temu ocena: 23%  2
To sprzataczka ma bąbe w pracy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Co ma?