Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Podjęły "słodką rękawicę". Wypieki wabiły zapachem i wyglądem

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    19.11.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
Poniec. Kilkanaście pań z naszego terenu i sąsiednich powiatów przez kilka godzin piekły i dekorowałyPoniec. Kilkanaście pań z naszego terenu i sąsiednich powiatów przez kilka godzin piekły i dekorowały fot. GCK Poniec.

W tym roku świetlica wiejska w Łęce Wielkiej wypełniła się zapachem wypieków przygotowywanych przez panie startujące w konkursie III Poniecki Bake a Cake (16 listopada). 15 gospodyń nie tylko z naszego terenu podjęło się wyzwania i przyjęło „kulinarną rękawicę” rzuconą przez organizatorów. Niektóre z uczestniczek wystartowały po raz trzeci w konkursie, inne pierwszy raz przyjechały ze swoimi pomysłami na wypieki. Oczywiście, zgodnie z zasadami w kolejnej edycji udziału zabrać nie mogły zwyciężczynie poprzednich.

Tak jak w latach ubiegłych startujące miłośniczki wypieków musiały przejść część teoretyczną oraz praktyczną. Po wypełnieniu testu czekało je żmudne przygotowywanie tortu, deseru oraz wykonanie zadania dodatkowego.

– Jest ono zawsze niespodzianką. Panie nie wiedzą wcześniej, co to będzie i dowiadują się dopiero w czasie trwania konkursu. W tym roku tym zadaniem była dekoracja pierników i choinka piernikowa do zrobienia – tłumaczy Piotr Lisiak, właściciel Zakładu Ciastkarskiego Piotr Lisiak, współorganizator konkursu.

Uczestniczki miały na to 150 minut. Ich pracy cały czas przyglądało się 4-osobowe jury. Do znanych z poprzednich lat mistrzów i wykładowców technik cukierniczych w różnych akademiach i szkołach, właścicieli własnych zakładów w osobach Romany Drobniak, Marcina Surdyka oraz Bartłomieja Lisiaka dołączył wrzesiński cukiernik Krzysztof Błaszczyk.  

Zwyciężczynią III Bake a Cake została Marianna Dolata z Łęki Wielkiej, która w nagrodę otrzymała wielofunkcyjnego robota kuchennego.

Więcej informacji znajdziesz w dzisiejszym wydaniu "Życia Gostynia".

Chcesz pomóc - przynieś przybory szkolne, skompletujmy "szlachetną Wyprawkę"

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!