Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Podniesienie podatków było nieuniknione

› Gospodarka 7 miesięcy temu    15.11.2019
Anna Twardowska
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Arch. portalu

Od przyszłego roku kalendarzowego o około 7% wzrośnie wysokość stawek podatku od nieruchomości w gm. Pogorzela. Jest on jednym z podstawowych źródeł dochodu budżetu gminy, przeznaczanym na finansowanie zadań własnych.

 

Rada w ubiegłym roku nie podjęła uchwały o podwyżkach podatków. Burmistrz Piotr Curyk stwierdził, że w związku z tym ten rok jest „niemal konieczny, bo wszystkie samorządy wokoło to uczyniły”.

- Podwyżki wydają się duże, ale i tak wkoło jesteśmy taką „zielona wyspą” jeżeli chodzi o podatki. Będziemy i tak w sferze gospodarczej mieli je najmniejsze w okolicy. Podwyżka jest niezbędna, żeby gmina mogła funkcjonować i wykonać te zadania, które stoją przed nami – mówił burmistrz.

Podczas podejmowania uchwały dwie osoby wstrzymały się od oddania głosu. W zakresie dwóch kategorii stawek: od gruntów pod wodami powierzchniowymi oraz od budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych stawki dostosowano do Obwieszczenia Ministra Finansów, natomiast wysokość pozostałych stawek na 2020 rok zaproponowano na poziomie 7% wzrostu w porównaniu z rokiem podatkowym 2019.

Czytaj także: Mieszkańcy pomogli – będzie lepszy dojazd.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mems
7 miesięcy temu 5
Ale może środki niech chociaż częśćiowo pójdą na edukowanie ludzi w tematach inwestycyjnych? Choćby - [...] Ludzie powinni wiedzieć, na czym mogą zarobić, na co uważać i nie tylko. Jeśli wszystkie kroki będą podejmowane rozsądnie, to będą też efekty. Może w końcu warto postawić na samodzielność?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pogorzela Wegetuje
7 miesięcy temu ocena: 100%  4
Może by tak zwiększyć podatek od gruntów rolnych? W końcu to "rolnicze" miasto i z tego tytułu powinnło wynikać główne źródło dochodu gminy? "Zielona wyspa w podadkach" kosztem wegetacji i braku rozwoju. Myślę, że większość mieszkańców zaakceptowała by nawet i 10% wzrost podatku byleby inwestycje miejskie były zauważalne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bacior
7 miesięcy temu 3
Do Pogorzela wegetuje Może byt tak odciąć takich nieudaczn... jak Ty od soljalu i GOPS i kasa będzie na inwestycje? Dobry pomysł a od mojej ziemii się odp.... gamo...
~ Bacior
7 miesięcy temu 2
No tak, przecież na trzynastki mówi być dla nierobów. Ale na szczęście w Pogorzeli pozwalają palić czym tylko dusza zapragnie w piecach i żadnej kary nie będzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eee
7 miesięcy temu 1
No jakurat zwykle bambrom nie podniesli a tak wlasciwie to niech obwodem podniosą zeby do mleka nie dolewal i haha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji