Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Podsumowali projekty - „Parasolka" zamknięta

› Społeczeństwo› Edukacja ponad rok temu    25.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Podczas wręczania nagród przedszkolakom z placówek oświatowych gminy GostyńPodczas wręczania nagród przedszkolakom z placówek oświatowych gminy Gostyń fot. Z. Kosiński

W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, w ubiegłym tygodniu odbyło się uroczyste podsumowanie dwóch projektów ministerialnych realizowanych, w 2018 roku w gminie Gostyń.

Pierwszy z nich, „Parasolka zaufania" finansowany był z Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – edycja 2018". Gmina otrzymała na jego realizację 56 000 zł.

Dotyczył rozwoju działań profilaktycznych mających na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy w rodzinie, szczególne wobec dzieci w wieku przedszkolnym i niepełnosprawnych. Z gminy Gostyń do jego realizacji przystąpiło 13 placówek - przedszkola miejskie, niepubliczne i oddziały przedszkolne. W ramach programu realizowano konkursy dla dzieci i rodziców, szkolenia dla personelu poradni zdrowia oraz kadry pedagogicznej przedszkoli, konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz warsztaty dla rodziców i opiekunów, które prowadziła Dorota Zawadzka.

ZOBACZ czym oddycha powiat gostyński - KLIK

Jednym z beneficjentów, który aktywnie włączył się w realizację programu był także Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu. Tutaj skierowany został cykl działań edukacyjnych dla osób niepełnosprawnych pn. "Pod parasolem szczęścia" Edukacja w zakresie przeciwdziałania przemocy wśród osób niepełnosprawnych, zwłaszcza intelektualnie, jest działaniem niezwykle trudnym. Ważnym było znalezienie takiej formy przekazu by dotarła do odbiorcy, dlatego tematyka przeciwdziałania przemocy, w ŚDS pokazana została głównie poprzez warsztaty: plastyczne, taneczne, dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych oraz warsztaty psychologiczne i teatralne.

Drugim projektem, podsumowywanym podczas spotkania w ZSO w Gostyniu był „Gostyński patrol bezpieczeństwa" realizowany w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020" miał na celu przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochronę dzieci i młodzieży.

Uroczyste spotkanie było także okazją do podziękowania osobom, instytucjom i organizacjom zaangażowanym w realizację programów w gminie Gostyń.

Wręczono również nagrody laureatom konkursu dla dzieci w wieku przedszkolnym „Parasol spełnionych marzeń" oraz upominki „Młodzieżowym Liderom Profilaktyki".

Dla zgromadzonych gości wystąpili zwycięzcy „Gminnego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych" w kategorii szkół podstawowych, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Przedstawili spektakl „W poszukiwaniu wymarzonego – NIEINTERNETOWEGO księcia z bajki". Zaprezentowała się też Julia Kozłowska z minirecitalem.

fot Z. Kosiński x4

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!