Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Podwyżki nie będą „z kosmosu”

› Gospodarka 7 miesięcy temu    16.11.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Arch. portalu

- Kwoty, które proponujemy, nie są ani wygórowane, ani nie zostają z tyłu. Mieszkańcy powinni sobie spokojnie z tymi podatkami poradzić – mówi wójt Grzegorz Matuszak. Na ostatniej sesji Rady Gminy Pępowo zgodnie uchwalono podwyżki.

 

- Musimy zbilansować dochody, które zasilą nasz budżet, a jednym z zasadniczych dochodów są podatki. Zaproponowaliśmy ich wzrost, ale on jest troszeczkę inaczej skonstruowany niż w latach poprzednich – wyjaśnia wójt. Podwyżki różnią się procentowo. - Widzimy, jak wszystko drożeje. Chyba nie jest to żadną tajemnicą, że mamy przed sobą realizację potężnego zadania. Modernizacja oczyszczalni ścieków drenuje nam kieszeń niemożliwie, dlatego też każdy pieniądz w naszym budżecie jest nam potrzebny – podaje główną przyczynę.

Podwyżki argumentuje również nie najlepszymi prognozami z ministerstwa finansów, niskimi subwencjami, podniesieniem płacy minimalnej i ulgami, udzielanymi przez gminę. - Tych pieniędzy będzie nam z budżetu ubywać. Decydując się na podwyżki podatków oczywiście nie braliśmy ich z panią skarbnik „z kosmosu”. Przeanalizowaliśmy to w okolicznych gminach bardzo szeroko – dodaje wójt.

Skarbnik Maria Stachowiak wyjaśnia, że z tytułu podwyżki podatku, dochody gminy zwiększą się o prawie 205 tysięcy złotych. Radni już podczas wcześniejszego spotkania wypracowali porozumienie, więc podczas sesji jednomyślnie zagłosowali „za”.

Czytaj także o Laurze Aktywności Społecznej.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!