Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Podziękowali za plony

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    25.08.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
- Dożynki to zabawa, poczęstunek i tańce - w nagrodę za dobrze wykonaną pracę przy żniwach i zebrane plony - przemawiał podczas tegorocznych Dożynek Gminnych w Pogorzeli burmistrz Piotr Curyk.

Impreza odbyła się w ostatnią niedzielę w parku miejskim. Rozpoczęła się ona uroczystą mszą św. w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Pogorzeli. Następnie wszyscy uczestnicy święta przemaszerowali do parku miejskiego, gdzie odbyły się staropolskie obrzędy dożynkowe oraz występy zaproszonych gości. Funkcję starostów święta pełnili właściciele prosperujących gospodarstw rolnych Krystyna Seraszek z Małgowa oraz Adam Jańczak z Wziąchowa. To oni, starodawnym zwyczajem, podzielili się z wszystkimi zebranymi w parku pogorzelanami poświęconym chlebem. Podobnie, jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, zorganizowany został konkurs na najlepszy wieniec. Jury wybrało wiązankę wykonaną przez mieszkańców Wziąchowa, którzy otrzymali nagrodę w wysokości 200 zł. (doti)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!