Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Pogorzela. Orszak Trzech Króli okrążył rynek

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    6.01.2020
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
Pogorzela. Orszak Trzech Króli 2020 rokPogorzela. Orszak Trzech Króli 2020 rok fot. A. Twardowska

Za gwiazdą betlejemską i mędrcami wyruszyli dziś mieszkańcy Pogorzeli. Zwieńczeniem podróży było kolędowanie w kościele parafialnym.

 

Po raz piąty w Pogorzeli zorganizowano Orszak Trzech Króli. O godzinie 14.00 orkiestra zagrała hejnał, a ksiądz proboszcz Dariusz Bandosz odczytał fragment ewangelii o spotkaniu mędrców z małym Jezusem.

Następnie zgromadzeni wyruszyli za mędrcami, aby osobiście spotkać się z dzieciątkiem. W papierowych koronach na głowach szli ul. Kotkowiaka, okrążyli rynek i spotkali się w kościele. Tam, trzej królowie złożyli w imieniu całej społeczności pokłon oraz dary: złoto, mirrę i kadzidło, symbolizujące myśli, słowa i czyny.

Dalsza część upłynęła na wspólnym kolędowaniu.

Zobacz zdjęcia z orszaku w Gostyniu - KLIK.

Znajdź nas na Facebooku

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Orszakokrążca
  7 miesięcy temu ocena: 33%  2
  Ja szedłem w tym orszaku i żadnego okrążania rynku nie zaliczyłem, w sensie obchodzenia wokół rynku. Przemaszerowałem z innymi przez rynek i owszem, ale nie przez cały i nie naokoło.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Uczestniczka
  7 miesięcy temu ocena: 38%  1
  Orszakokrążco, czepiasz się jak rzep ...... ogona. Po prostu rynek poszerzył zasięg, a orszak przedłużył trasę i oto chodziło.Coś jeszcze?...