Pogorzela triumfowała

Pogorzela triumfowała - Zdjęcie główne

Wiadomości

Modelarnia z Pogorzeli zdobyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze w kategorii młodzików. Zawody o Mały Puchar Gordona Bennetta mają już dość długą tradycję i odbywają się od 1988 roku. Tym razem miały miejsce one 12 września na płycie lotniska 32.Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Tegoroczne mistrzostwa planowano rozegrać na łaskim lotnisku w dniu 11 kwietnia 2010r., jednak z powodu katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zostały one wówczas odwołane.Miłośnicy modelarstwa pod kierunkiem instruktora Kornela Kempińskiego z Pogorzeli zdobyli także nagrody indywidualne. Triumfował Krzysztof Wasielewski (modelarnia przy M-GOK w Pogorzeli) przed Krzysztofem Wyborskim (modelarnia przy GOK w Bądkowie) i Marcinem Becelą (modelarnia przy M-GOK w Pogorzeli). (doti)