Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pojawiła się po 35 latach i spełniła walentynkowe marzenia

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    14.02.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 10 / 100%
A A A
Gostyń. Recital Ireny Santor w ośrodku kulturyGostyń. Recital Ireny Santor w ośrodku kultury fot. A. Fajczyk

Przyjechała do Gostynia po 35 latach i spełniła marzenia nie tylko pracowników ośrodka kultury, ale wielu z mieszkańców gminy i powiatu. Irena Santor, niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki, wystąpiła dziś na scenie GOK Hutnik z recitalem pt. „Tych lat nie odda nikt”. Gostyńska publiczność przywitała artystkę owacjami i okrzykami radości.

Piosenkarka przez ponad 5 dekad nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami. Któż nie zna utworów: „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”? Artystkę z jej piosenkami znają wszyscy i dlatego był to wyjątkowy koncert.

Ze sceny można było usłyszeć słynne piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej, wydanej w ubiegłym roku przez Polskie Radio płyty pt. "Punkt widzenia", która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serca i uznanie publiczności. Irena Santor w opowieściach pomiędzy utworami przypomniała historię swojej kariery artystycznej – mówiła o okresie, kiedy pracowała w zespole Mazowsze, a dalej w Polskim Radiu. Z sentymentem wspominała powojenne lata, kiedy śpiewała piosenki „na pocieszenie” zrujnowanej Warszawie.

Jako pierwszą zaśpiewała bardzo ważną dla siebie piosenkę, którą – jak przyznała - traktuje jak swego rodzaju credo w zawodzie. Był to utwór Hanki Ordonówny pt. „Śpiewam ludziom na pocieszenie”.

- Jeśli w tym jest chociaż odrobina prawdy, łut prawdy, to nasz zawód ma sens. To znaczy, że jesteśmy państwu potrzebni chociaż na chwilę, chociaż na trochę, aby złamać jakiś zły nastrój – powiedziała artystka. Publiczność mile zaskoczyła artystkę, śpiewając wiele utworów razem z nią – z widowni zabrzmiał chociażby utwór „Złoty pierścionek na szczęście” czy „Serce to najpiękniejsze słowo świata”.

Nasi strażacy najlepsi w Wielkopolsce? Gdzie?

+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ admar
  ponad rok temu 4
  w Krakowie wszystkie te piosenki śpiewała
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Piotr
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  Tych piosenek które wymieniacie w artykule Gwiazda nie wykonuje na koncertach od lat. Powrocisz Walc. A ceny na koncert kosmiczne. Za dużo gadania jak dla mnie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kaletnik
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Nie ośmieszaj się, ile byś chciał zapłacić za koncert Pierwszej Damy Polskiej Piosenki? 15 złotych? Tyle co za paczkę fajek? W Gostyniu wykonała te piosenki, więc się doucz, włącz myślenie i dopiero zacznij się odzywać.
  ~ Renia
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Byłam. Było cuuuuu dooooooo wnieeeee!!!!!! Dzięki Hutnik za takich gości
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji