Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Pojazdy retro w paradzie. W ostatniej chwili zmieniono trasę przejazdu [film]

› Aktualności ponad rok temu    19.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyńskie klasyki podczas Nocy z Żywiołami - parada pojazdó retro otworzyła Noc Muzeów w GostyniuGostyńskie klasyki podczas Nocy z Żywiołami - parada pojazdó retro otworzyła Noc Muzeów w Gostyniu fot. A. Fajczyk

„Gostyńska Noc z Żywiołami” to udana, słoneczna pogoda, parada pojazdów retro przez całe miasto, a poza tym atrakcje, zabawy, eksperymenty i ciekawe przeżycia w 19 punktach w Gostyniu, Grabonogu i w Brzeziu, przygotowanych przez 25 organizatorów. 18 maja od wieczora do północy poszukiwacze żywiołowych przeżyć nie mogli narzekać na nudę.

- Ponad 100 osób zaangażowało się w przygotowanie niezwykłych pokazów, wystaw i zabaw. Wszystkim serdecznie za to dziękuję! Było wyjątkowo i żywiołowo - jak zwykle w Gostyniu - napisał następnego dnia na swoim facebooku Jerzy Kulak burmistrz Gostynia.
 

Przejazd kolumny zabytkowych pojazdów ulicami miasta rozpoczął imprezę. Było blisko 30 samochodów retro, w tym motocykle. W ostatniej chwili kierowcy zmienili trasę - z parkingu przy ul. Sportowej, a dalej Poznańską wyruszyli na ul. Wrocławską, aż do Ronda Biznesu, aby ostatecznie dojechać na gostyński rynek. Niemal natychmiast auta i motocykle wzbudziły duże zainteresowanie. Można je było oglądać przy dźwiękach gostyńskiej orkiestry dętej. Zainteresowani często zaglądali pod maski, dopytywali o silniki, o to, jak o nie dbać.

Swoimi egzemplarzami pochwalili się nie tylko pasjonaci klasycznych pojazdów z Gostynia, ale też z Leszna, Jutrosina Dolska i Krobi. Najstarszymi pokazanymi samochodami były mercedes i chevrolet impala z 1967 r. Przeważały pojazdy z przełomu lat 70 i 80 oraz 90. XX w. Skoda 105 i BMW kabriolet - to nowości w paradzie „klasyków”.

Jak było na wieży kościoła farnego w Gostyniu? - KLIK

Był też fiat giardiniera, w oczy rzucał się biało-niebieski żuk, który brał udział w rajdzie Złombol, W paradzie uczestniczył też maluch z przebiegiem 9 tys. kilometrów, od momentu wyjazdu z fabryki. Najmniejszym autem zaprezentowanym na Nocy Muzeów był model warszawy M20, potem moskwicz na pedały i mini morris. Największym samochodem, który przyjechał na gostyński rynek był chevrolet VAN.

Właściciele samochodów retro zadbali o szczegóły - pojawili się hippisi, „zakonnica w przebraniu”, w samochodach, powstałych w czasach PRL-u leżały nawet banknoty z tamtych lat.

Najstarszym wśród motocykli był harley davidson oraz AVO simson z wózkiem bocznym tzw. koszem. Można było obejrzeć też kilka motocykli typu WSK, były jawy i motorower marki Chart.

 

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Oleander
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  Zwłaszcza w nocy ta słoneczna pogoda
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji