Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Połączyli pasję z pracą

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    12.03.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. D. Jańczak

Anna i Mieszko Dąbrowcy ze Smogorzewa otworzyli w Smogorzewie Ośrodek Rekreacyjno – Sportowy, w którym zarażają miłością do koni. Po liczbie zainteresowanych można sądzić, że takiego miejsca bardzo brakowało w naszym powiecie.

Totalny spokój, z dala od ruchliwych dróg, blisko lasu i pól. Państwo Dąbrowscy wybrali idealne miejsce na osiedlenie się. Jeszcze przed przeprowadzką do Smogorzewa, mieszkali w Piaskach. Tam nie mogli mieć przy sobie koni. Gdy nadarzyła się okazja zakupu pomieszczeń gospodarskich z kawałkiem gruntu na obrzeżach Smogorzewa, Ania i Mieszko postanowili z oferty skorzystać. – Zawsze chcieliśmy mieć własną stajnię, bo do swoich koni musieliśmy dojeżdżać. Małymi kroczkami postanowiliśmy realizować swoje marzenia – wyjaśnia Ania. Postawili na naukę jazdy konno. Dzięki dotacji z urzędu pracy, otworzyli własną działalność gospodarczą. W lipcu ubiegłego roku powstał Ośrodek Rekreacyjno – Sportowy. Jest to pierwsza tego typu placówka na terenie gminy Piaski. Odbywają się tam biesiady z karaoke, spotkania integracyjne, imprezy plenerowe wraz z paintballem, wieczory panieńskie i kawalerskie. Oczywiście można także skorzystać z treningów i lekcji jazdy w siodle zarówno dla początkujących, jak i osób, które mają w tym zakresie jakieś doświadczenie. Istnieje również możliwość przejażdżek bryczką i w siodle - do dyspozycji jest 6 koni. Państwo Dąbrowscy od początku byli mile zaskoczeni zainteresowaniem ich ofertą. – Mimo, że firma powstała w połowie sezonu, zgłosiło się do nas mnóstwo chętnych. Większość jeździła do końca września. Dało nam to do myślenia, by w tym kierunku iść: poprawić infrastrukturę, inwestować. Wszystko będzie zależało jednak od funduszy. Troszkę z zasłony, ale próbujemy iść do przodu – tłumaczy Mieszko. Więcej w obecnym wydaniu "Życia Gostynia".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!