Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Policja do kolizji? Nie zawsze

› Motoryzacja› Inne ponad rok temu    14.02.2014
Kacper Kwiatkowski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Jeśli w wyniku kolizji nie ma osób poszkodowanych lub nie mamy podejrzenia, że któryś z uczestników stłuczki jest pod wpływem alkoholu czy narkotyków, nie mamy obowiązku wzywania na miejsce policji.

W takim przypadku, auta należy bezwzględnie usunąć z jezdni na pobocze, aby nie utrudniały poruszania się innym, czy zagrażały naszemu bezpieczeństwu.
Przed przestawieniem pojazdów, najlepiej wykonać zdjęcia, choćby aparatem w telefonie komórkowym. Będzie to dowód, że zdarzenie rzeczywiście miało miejsce. Uczestnicy kolizji powinni wypełnić tzw. wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym. Odpowiedni druk najlepiej wozić ze sobą w aucie. Można go bez problemów znaleźć i pobrać z internetu. Formularz ten powinien zawierać, m.in.: pełne dane dotyczące sprawcy, jak i poszkodowanego, uczestniczących w zdarzeniu pojazdów, numery tablic rejestracyjnych i polis, krótki opis okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia, a także szkic sytuacyjny momentu kolizji.
Następny krok to powiadomienie ubezpieczyciela, który - w zależności od rodzaju polisy - zapewni nam w razie potrzeby bezpłatne holowanie pojazdu do domu lub wskazanego warsztatu. Jeśli jesteśmy poszkodowanym w wyniku zdarzenia, przysługuje nam także auto zastępcze z polisy OC sprawcy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!