Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Policjanci sprawdzają, co leci z rur. Można stracić dowód

› Z policji 8 miesięcy temu    9.10.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. Życia Gostynia

Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Podczas prowadzonych działań wybrane patrole będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska.

- Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Komendy Głównej Policji.

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Działania prowadzone są także na terenie powiatu gostyńskiego. Akcja potrwa do 22.00. Na chwilę obecną zatrzymano jeden dowód rejestracyjny.

Dowiedz się rówież: czy groźba powstania kopalni wraca?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ttt
8 miesięcy temu ocena: 100%  5
Nikt tego nie sprawdzi gostyn ska krotoszyn ani jarocin nie mają wozu technicznego więc nic nikomu nie zrobią. Najbliższy wóz techniczny Poznań ludzie czego wy się boicie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ekolog
8 miesięcy temu ocena: 100%  4
Wszystko fajnie że sprawdzają ale te auta nawet jak trochę podymią to pojadą dalej. A jak w Pogorzeli na Błoniu 14 palą ile się da toksycznymi sklejkami, buazerią bardzo toksyczna i to wszystko wdychają mieszkańcy Pogorzeli to jakoś udają że nic się nie dzieje? Ale jak złapią babcie bo podpalała kolorowa gazeta to wielki sukces.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SmoK
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
I tu zaczyna się paradoks przy takiej kontroli trzeba "przygazować" do czerwonego punktu obrotów a spalanie w tedy większe dalej a co jeśli w tym momencie pójdzie jakąś uszczelka kto pokrywa koszty?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ P.p.
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
A z kominów dalej leci...ale samochody sprawdzajmy...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Niech sprawdzą stare rzęchy PKS jeżdżące z Leszna. Jechać za takim się nie da, taki dym i smród.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji