Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pomost łączący pokolenia

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    6.10.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szelejewo. Częścią projektu Szelejewo. Częścią projektu "Pomost do przyszłości" były warsztaty dla młodzieży fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak, Zbigniew Pacanowski

Warsztatami, otwarciem pomostu oraz wspólną biesiadą mieszkańcy Szelejewa podsumowali realizację projektu „Pomost do przyszłości”. Na wspólną inicjatywę grupa nieformalna „Wesołe Żgaliny” i Fundacja Fabryka Pomysłów pozyskały 6 tysięcy złotych z Programu Działaj Lokalnie.

Idea całego przedsięwzięcia odwołuje się integracji międzypokoleniowej miejscowej społeczności lokalnej. W jego ramach zorganizowano warsztaty „Kij na ryby - szkółka wędkarska” i „Ryba na grillu - szkółka kulinarna”, gdzie młodzi uczyli się od starszych, jak łowić ryby starymi sposobami i je przyrządzać - w tym ostatnim pomagał Mateusz Biernat, uczestnik programu MasterChef Junior.

Z kolei uczennice Szkoły Podstawowej w Szelejewie wzięły udział w warsztatach „Makijaż zdobi - szkółka młodej damy” i „Na wybiegu - szkoła dietetyki i gracji”. Przygotowane przez makijażystki Ewelinę i Dominikę dziewczyny zaprezentowały się podczas krótkiego pokazu mody.

- Nazwa „Pomost do przyszłości” odnosi się także do przyszłości Przystani „Na Żgalinach”. Są koncepcje dalszej rozbudowy - przejście przez rów, a dalej może jeszcze postawienia wigwamu - tłumaczy Maria Wesołek, inicjatorka projektu.

Pierwszy krok już zrobiono, właśnie dzięki założeniom projektu - zbudowano pomost. Na jego powstanie przeznaczono 99% pozyskanych środków (5950 złotych). Ale realizatorzy przyznają, że tak naprawdę konstrukcja kosztowała „ze trzy razy tyle”. Grupa nieformalna postawiła postawiła konstrukcję własnymi siłami.

- Ludzie solidnie się do tego zabrali. Było kilka spotkań, jak zrobić pomost, żeby był naszą wizytówką. Jak realizowałam pierwszy projekt „Żgaliny - poczuje się bezpiecznie”, to pierwsze myśl była taka, żeby to miejsce było wizytówką Szelejewa - dodaje M. Wesołek.

Podsumowanie zakończono małą biesiada dla tych, którzy zaangażowali się w projekt.

Czytaj również: najlepsi młodzi sportowcy odebrali stypendia

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Sasanka
  9 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Czy to była otwarta impreza dla mieszkańców czy tylko zaproszonych VIPow z całej gminy?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji