Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pomóżmy w leczeniu guza mózgu

› Aktualności ponad rok temu    8.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Wicedyrektor gostyńskiej SP nr 5 Ksawery Kempa potrzebuje pomocy. MOzna wpłacać datki do puszek lub na kontoGostyń. Wicedyrektor gostyńskiej SP nr 5 Ksawery Kempa potrzebuje pomocy. MOzna wpłacać datki do puszek lub na konto fot. A. Fajczyk

Ksawery Kempa, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu potrzebuje pomocy. W styczniu lekarze wykryli u niego guza mózgu - glejaka wielopostaciowego, o bardzo dużym stopniu złośliwości. Podczas święta szkolnego z okazji Dnia Patrona i VI gostyńskiego biegu Nasza Dycha, grupa wolontariuszy zbierała pieniądze na leczenie nauczyciela. To była pierwsza, ale nie jedyna tego typu akcja.

Glejak wielopostaciowy należy do pierwotnych nowotworów ośrodkowego układu nerwowego o bardzo dużym stopniu złośliwości.

- Zaczęło się w grudniu. Tata miał problemy z pamięcią, zapominał o drobnych rzeczach, gdzie coś położył, schował, zostawił. Miał wtedy sporo pracy, myśleliśmy, że to przemęczenie. Ale najważniejszym wydarzeniem był wypadek samochodowy, właściwie stłuczka - nie widział samochodu, który nadjechał mu z prawej strony - opowiadała Sławka, córka wicedyrektora „Piątki”.

Podczas wypadku nic złego się nie stało, ale początkowo obrażenia wyglądały tak niepokojąco, że szybko wykonano badanie rezonansem. Wyniki nie zadowoliły lekarzy. - Szybko kazali wrócić na badania i wykonać dokładniejsze, z kontrastem. Okazało się, że guz jest tak zlokalizowany, że powodował ograniczenie zasięgu wzroku. Tata nie miał możliwości zauważyć auta - dodała córka.

Obecnie Ksawery Kempa przechodzi chemioterapię i radioterapię w szpitalu w Poznaniu. W lutym była resekcja guza. Rodzina zdaje sobie sprawę, że musi działać, bo jest to najtrudniejsza postać nowotworu.

- Szukamy alternatywnych opcji na leczenie. Będziemy musieli po radio i chemioterapii poczekać aby organizm odpoczął, aby wszystko się wygoiło, opuchlizna zeszła. Wykonamy badania jeszcze raz - powiedziała Sławka, która w niedzielę kwestowała wraz z wolontariuszami podczas Biegów Patrona i Naszej Dychy.

Zbiórka na gostyńskich pogorzelców, którym ogień strawił mieszkania - KLIK

Osoby, które z dobrego serca chcą pomóc rodzie Ksawerego Kempy w walce z nowotworem, będą mogły wrzucać datki do puszek 9 kwietnia - wolontariusze będą kwestować podczas „bajkowego koncertu”.

Akcję zbiórki popierają Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, a także Rada Rodziców. - Pan Kempa jest z nami od początku. Pracuje tutaj od 1993 roku, jak tylko szkoła powstała - zauważyła Katarzyna Smektała, dyrektor „Piątki”.

Chętni mogą też wpłacać środki na specjalnie utworzone konto nr 3486 780005 0011 0100 4852 0001 z dopiskiem „Darowizna dla Ksawerego”.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rodzic
ponad rok temu ocena: 100%  2
Proszę na librusie informować kiedy będą organizowane zbiórki.By dzieci przychodziły z pieniążkami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ przyjaciel
ponad rok temu ocena: 100%  1
Ksawery Trzymaj się Jesteśmy z Tobą Walcz!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji