Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Pomysł gromko wyśmiany w czasie kampanii wyborczej przez Zbigniewa Kulaka dziś zamierza zrealizować jego syn - Jerzy Kulak

› Aktualności ponad rok temu    25.06.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 17 ocen 10 / 100%
A A A
 fot. arch. Życia Gostynia - fotomontaż

- Chcielibyśmy, aby kamienica na rynku była wykorzystana w znacznej części na przedsięwzięcia z zakresu inkubatora przedsiębiorczości - wyjaśniała radnym Elżbieta Palka, wiceburmistrz Gostynia, podczas wspólnego posiedzenia komisji edukacji oraz rozwoju gminy gostyńskiej rady miejskiej.

Od kiedy gostyńscy rajcy pojęli uchwałę w sprawie przyjęcia budżetu na 2015 r. wiadomo było, że gmina Gostyń nie ma zamiaru już wystawiać na sprzedaż kamienicy, mieszczącej się na narożniku rynku i deptaku. Rajcy zabukowali w budżecie 100 000 zł na wykonanie dokumentacji technicznej, związanej z gruntownym remontem budynku, w którym przed kilkoma laty mieściła się apteka. - Projektant stworzy najpierw koncepcję architektoniczno-budowlaną obiektu i następne przedstawił nam, w jaki sposób planuje przeprowadzić remont budynku - tłumaczyła radnym Elżbieta Palka. Wiceburmistrz Gostynia opisała, w jaki sposób gminne władze zamierzają wykorzystać budynek. Gminni radni 16 czerwca usłyszeli, że w planach włodarza gminy kamienica przy ul. 1 Maja w Gostyniu ma być przeznaczona w znacznej części na działalność z zakresu tzw. inkubatora przedsiębiorczości. Wiceburmistrz Gostynia poinformowała, że odbyły się już wstępne rozmowy, w których okołobiznesowym organizacjom: Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego i Funduszowi Poręczeń Kredytowych zaproponowano, aby ulokowały swoje biura w kamienicy. Część pomieszczeń w kamienicy gmina chciałaby przeznaczyć na "specyficzny wynajem" - na rejestrację i korespondencję dla młodych firm, które próbują znaleźć swoje miejsce na rynku firm. W budynku znalazłyby się też 2 sale konferencyjne - jedna mniejsza, druga większa. - Mogłyby je wykorzystywać zarówno te istniejące w Gostyniu instytucje okołobiznesowe, jak też młodzi, początkujący przedsiębiorcy, korzystający z biur - na przykład na spotkania z kontrahentami i tym podobne - mówiła Elżbieta Palka. W piwnicy budynku miałby powstać lokal gastronomiczny. Ponadto zaplanowano, aby miejsce znalazły tam też organizacje senioralne, działające w Gostyniu.

Radni słuchali w skupieniu, a pomysły na zagospodarowanie pomieszczeń w obiekcie, podczas posiedzenia komisji posypały się, jak z rękawa i były dziwnie znajome... Czyż to właśnie nie kandydaci SKW, startujący do rady miejskiej w ostatnich wyborach samorządowych w 2014 r., mówili w swoim programie o inkubatorze przedsiębiorczości w kłopotliwej do sprzedaży kamienicy na gostyńskim rynku? Zresztą na stronie internetowej Samorządowej Koalicji Współpracy widnieją jeszcze załozenia programu wyborczego SKW.

I oto, co można przeczytać w jednym z punktów: Rewitalizacja kamienicy przy Rynku (dawna apteka) i przeznaczenie jej na Centrum Usług Społecznych wraz z Gostyńskim Inkubatorem Przedsiębiorczości. Kamienica może się stać docelowo siedzibą organizacji pozarządowych oraz instytucji wspierających lokalny biznes. Kilka lokali może stworzyć zaplecze dla powstających firm, spełniając tym samym zadanie mini-inkubatora przedsiębiorczości. O tym mówił również gostynski starosta Robert Marcinkowski, jako kandydat na burmistrza Gostynia, podczas jednego ze spotkań SKW, w czasie jesiennej kampanii wyborczej.

Następnego dnia, podczas spotkania wyborczego kandydatów SLD, plany SKW zostały wyśmiane przez Zbigniewa Kulaka, obecnego radnego powiatowego. Kulakowi seniorowi nie spodobał się pomysł starosty. - (...) Pojawiający się wczoraj inkubator przedsiębiorczości - to nie miniinkubator, tylko inkubator powiatowy, bez zbędnych wielomilionowych kosztów, w pomieszczeniach starostwa przewietrzonych z nadmiaru sztucznie stworzonych stanowisk - jak wiemy, po poprzednich wyborach - mówił Zbigniew Kulak, przyznając, że nie interesuje go stanowisko starosty. A co mamy dziś, po 10 miesiącach od wyborów? Burmistrz Jerzy Kulak (syn radnego powiatowego Kulaka) tworzy inkubator przedsiębiorczości - i to nie w Willi Szulca, jak planował wcześniej, ale właśnie na gostyńskim rynku.

+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nic mi do tego
ponad rok temu ocena: 100%  17
Ciekawe ilu kolesi, znajomych, tzw etatowych pracowników powiatu, czyli tych co przegrali wybory będzie pracowało w tym budynku bo o to tutaj chodzi. Stowarzyszenie nie powinno mieć pracowników etatowych chyba że samo zarobi na siebie. Centrum Usług Społecznych, inkubator przedsiębiorczości to dla mnie dziwna nazwa? Jak mam wolne środki około 500 tyś oraz teren to może do nich pójdę i mi pomogą rozkręcić biznes już to widzę:-). Te powiatowe centra rozwoju czy coś to tylko dają z dotację do zakładanej nowej firmy, które w 95% po roku padają i znowu nowa firma na żonę, brata i pociotka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ q
ponad rok temu ocena: 100%  16
Dobry pomysł!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NGÓrą
ponad rok temu 15
A ja pamiętam jak stowarzyszenie zbierało podpisy pod pismem żeby przekazać ten budynek dla organizacji pozarządowych ale to było już dawno czyli pomysł nie jest ani skw ani sld tylko stowarzyszenia ale jest się o co kłócić prawda? Stowarzyszeniu gratuluje pomysłu i pozdrawiam :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dialog Rozwój Inwestycje hihi
ponad rok temu ocena: 73%  14
Cały ten program grupy polityczno-medialnej SKW to jeden wielki plagiat działań burmistrza i urzędu w ostatnich latach. Tak inspirowane teksty w gazecie powiatowej tylko potwierdzają powyborcze frustracje. Pani Agato, a jak tam z programem SKW w powiecie, bo widzę "marność nad marnościami i wszystko marność".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ słuchacz uważny
ponad rok temu ocena: 75%  13
A mnie się wydaje, że autorka nie zrozumiała zupełnie intencji wypowiedzi seniora Kulaka. Byłem i słyszałem, co mówił wtedy na prawdę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 47%  12
A wystarczylo, zeby na obradach komisji włodarze Gostynia powiedzieli: bardzo spodobał nam sie pomysł Samorzadowej Koalicji Wspólpracy z inkubatorem przedsiębiorczości w kamienicy na rynku. postanowiliśmy że tak własnie zrobimy... I nie byłoby ani artykulu, ani polityki... - eh, utopijne życzenia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 25%  11
A poza tym... Kulak senior kontra Kulak junior. moze to i dobrze, że junior nie działa pod wpływem ojca. Ha, wręcz bardzo dobrze...
~ Do Tomek
ponad rok temu 10
Burmistrz chciał się pozbyć kamienicy i nie mógł znaleźć chętnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomek
ponad rok temu ocena: 89%  9
redakcja chyba zapomniała, albo nie chce napisac, że burmistrz Kulak jako jeden z pierwszych pomysłów na kamienicę oprócz sprzedazy podawal własnie przeniesienie tam organizacji pozarzadowych w tym własnie stowarzyszenia,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do pana Krzysztofa
ponad rok temu ocena: 30%  8
Przecież to nie krytyka pomysłu burmistrza. To krytyka tego, że burmistrz nie mówi otwarcie, że właśnie realizuje pomysł zaproponowany przez kogoś innego. Żeby było ciekawiej byly senator krytykuje często starostę, który to zaproponował. Wg mnie to czysta polityka i tyle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wierna kopia
ponad rok temu ocena: 17%  7
Komuś chyba głupio się przyznać do kopiowania pomysłów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
ponad rok temu ocena: 73%  6
Ale boli redakcję że pan Robert przegrał, ale boli ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czytelnik
ponad rok temu ocena: 90%  5
Tekst szanownej pani redaktor to wyjątkowy bełkot . Wyrwane z kontekstu zdanie , jako silne wsparcie pana starosty , należy wesprzeć koniecznie . Żałosny artykuł oparty na braku słuchania ze zrozumieniem. W demokracji ludzie maja prawo wyrażać swoje poglądy nawet odmienne w odróżnieniu od redakcji gazety powiatowej.
~ krzysztof ganowicz
ponad rok temu ocena: 100%  4
najlepiej zeby nikt z ponizszych osob nie umieszczal wpisów jesli kryje sie za sciana znaczków interpunkcji i szeregu liter. albo potraficie sie przedstawic i powiedziec swoje zdanie albo z ukrycia smarowac podteksty!! Pomysl bardzo dobry na zagospodarowaniego budynku a jesli ktos ma problem aby dojsc 50 lub 100 metrow z parkingu obok biedronki lub z bocznych uliczek to kupcie sobie hulajnoge aby dojechac na rynek - zaznaczam hulajnoga da sie dojechac poniewaz pomysleli o pasie plyt granitowych i nie ma samej kostki ;) pozdrawiam wszystkich negatywnie nastawionych do pomyslow, ktore powstaaj pod egida rzadow burmistrza /Kulaka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyniak
ponad rok temu ocena: 27%  3
Środki 100.000 zł zostały wprowadzone przez Radnych SKW w poprzedniej kadencji do budżetu , co zostało głośno skrytykowane przez opozycję. A teraz laurki będzie Pan Kulak zbierał.Śmiech.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 24
ponad rok temu ocena: 44%  2
Ciekawe czy o skopiowanym pomyśle napisze pewien stronniczy portal, gdzie Kulak jest najczęściej "lukrowany" pochwałami?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kkk
ponad rok temu ocena: 33%  1
Super miejsce dla prowadzenia działalności, ani jak dojechac, ani jak zaparkować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji