Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ponad 20 tysięcy na ogromne serducho. Gostyński wyczyn dla wielkiej orkiestry

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    13.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 6 / 83%
A A A
Gostyń. Wielkie serce układane przez mieszkańców w hali sportowej gostyńskiego liceumGostyń. Wielkie serce układane przez mieszkańców w hali sportowej gostyńskiego liceum fot. A. Fajczyk

„Gostyń sercem orkiestry” to akcja, w której mieszkańcy powiatu gostyńskiego, szczególnie najmłodsi, dostali „wiatru w żagle”. Z radością i zapałem układali ogromne serce - symbol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na akcję wyznaczono 6 godzin, a układanie zakończyło się dużo wcześniej.

Hala sportowa Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Gostyniu od wczesnego niedzielnego ranka była pełna ludzi. Na początku działali tam pracownicy firmy Netbox, układając na podłodze szablon wielkiego serca o wielkości prawie 400 m kw., złożony z 14 rolek, przywozili też pudełka w kolorach białym i czerwonym. One były cegiełkami, które należało wykupić i dołożyć do wielkiego serca. Pracowali też wolontariusze WOŚP, układając swoje stoisko z przedmiotami przeznaczonymi na sprzedaż licytacji.

Cegiełki można było nabyć przez Internet - składając się na stronie zrzutka.pl lub osobiście na miejscu, wrzucając do puszki WOŚP dowolną kwotę. Wtedy wrzucający otrzymywał talon - każda złotówka na orkiestrowe konto to kartonik do ułożenia serducha, który można było odebrać u pracowników firmy Netbox. Największą frajdę w tej akcji miały dzieci. To głównie najmłodszych mieszkańców powiatu było widać przy szablonie.

Pomysł z finałową akcją „Gostyń sercem orkiestry” powstał spontanicznie, w gostyńskiej firmie Netbox.

- Podjęliśmy rękawicę. Zgłosiliśmy się do sztabu powiatowego wielkiej orkiestry, do Mirka Sobkowiaka. Z Netboxu zaangażowali się absolutnie wszyscy pracownicy. Myślę, że nie ma osoby, która nie dołożyłaby czegoś od siebie, aby ten rekord Polski ustanowić - mówiła Hania Adamczak, koordynator akcji, menager marketingu i pijaru w firmie Netbox. Ilość kartoników, potrzebnych do ułożenia serducha wyliczyli zakładowi graficy.

- Rozrysowali wielkość pudełek, poukładali na wirtualnym szablonie i to dało im wynik 20 tysięcy - dodała Hanna Adamczak. Jeszcze przed świętami zorganizowano w Internecie zrzutkę na pudełka - skarbonki. To dla tych mieszkańców, którzy nie mogli przyjechać i układać serca osobiście w hali. Niektórzy wykupili swoje cegiełki wcześniej, aby odebrać je na miejscu za wpłaconą kwotę. Co ważne: zrzucający się na pudełka dla wielkiego serducha, mogą po akcji odebrać je w siedzibie sztabu WOŚP.

- Pozostałe nieodebrane pudełka – skarbonki zostaną podarowane wszystkim uczniom szkół i przedszkolakom z terenu powiatu gostyńskiego. Będzie można do nich zbierać pieniądze np. na kolejny finał WOŚP - poinformował szef sztabu Mirosław Sobkowiak ze Stowarzyszenia „Dziecko”, dyrektor PCPR w Gostyniu.
 

Produkcja kartoników, będących jednocześnie skarbonkami, ruszyła zaraz po świątecznej przerwie.

- To proces dość szybki: druk odbywa się jednego dnia, sztancowanie, klejenie. 20 tysięcy sztuk na taką akcję to jest ilość w sam raz. Robiliśmy to z nadzieją, że one wszystkie znajdą się na planszy - powiedziała Hania Adamczak.

Około godz. 15.30 na szablonie poukładanych było już 15 tys. kartoników, hala sportowa cały czas była pełna.

Przy okazji licytowano dary WOŚP. Jednocześnie przygotowano „Akcję dla serca”, w którą zaangażowali się ratownicy WOPR Gostyń. Uczyli mieszkańców, jak postępować w przypadku gdyby trzeba było udzielić pierwszej pomocy nieprzytomnemu człowiekowi, znalezionemu na ulicy. Na trzech stanowiskach przygotowane były manekiny.

- Dzięki temu prawie jak na żywym organizmie można spróbować, jak należy tej pomocy udzielić. Pokazujemy też sprzęt - w hali prezentujemy deskę ratowniczą, kamizelki, bojki, główną deskę ratowniczą - mówił Roman Pawełka, ratownik w drużynie WOPR.

Na zewnątrz przy wejściu do stała łódź ratownicza oaz patrolowy samochód WOPR. Akcja dla serca cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Kto pojawił się z tortem w szpitalu? - KLIK

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Brawa
  5 miesięcy temu ocena: 67%  1
  Brawo dla firmy, jej pracowników i mieszkańców Gostynia i okolicy. Takie inicjatywy bardzo cieszą. Szkoda, że są firmy, które szczycą się dobrą marką, świetną kondycją finansową a nie angażują się w takie akcje nawet w minimalny sposób.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji