Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Ponad 9 godzin w akcji, z dymem poszło pół miliona

› Aktualności ponad rok temu    18.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń - Gola. Właściciel gospodarstwa rolnego straty po pożarze określił na 500 tys. złGostyń - Gola. Właściciel gospodarstwa rolnego straty po pożarze określił na 500 tys. zł fot. A. Fajczyk

Spokojnej nocy nie mieli mieszkańcy Goli. W jednym z gospodarstw rolnych, już po północy wybuchł tam pożar. Płonął budynek gospodarski - stodoła połączona z oborą - SZCZEGÓŁOWO PISZEMY O TYM TUTAJ.

Akcja gaszenia nocnego pożaru trwała ponad 9 godzin. Strażacy zjechali do jednostek dosłownie przed chwilą.

- Działania zaczęły się około godz. 1.00 w nocy. W kulminacyjnym momencie brało udział 12 zastępów straży pożarnej: zastępy JRG Gostyń, ochotnicy z gminy Gostyń oraz z gminy Piaski - poinformował kapitan Marcin Nyczka, rzecznik prasowy KP PSP w Gostyniu.

Po opanowaniu pożaru należało posprzątać pogorzelisko. W tym pomagali miejscowi rolnicy, którzy przyjechali ze swoim sprzętem. - Musielismy wywieźć siano czy słomę, które się zapaliły, na pola i przelać to wodą. Prowadziliśmy też drobne zmiany rozbiórkowe przy resztkach konstrukcji dachu, aby nie zagrażały bezpieczeństwu. Dlatego tak długo to trwało - wyjaśnił Marcin Nyczka.

Jeśli chodzi o przyczynę pożaru, strażacy wciąż nie potwierdzają plotek o rzekomym podpaleniu. - Na razie nie podajemy żadnych przyczyn wybuchu pożaru - podkreśla kapitan Marcin Nyczka.

Na miejscu zdarzenia działa policja, dojechał też biegły sądowy do spraw przeciwpożarowych. - Pojawili się też specjaliści z nadzoru budowlanego i oni będą prowadzić dochodzenie - dodaje rzecznik prasowy KP PSP w Gostyniu.

Właściciel gospodarstwa rolnego w Goli określił starty na około pół miliona złotych. Spaleniu uległa cała konstrukcja dachu stodoły, około 100 balotów siana oraz zboże. Ogień zniszczył podręczny sprzęt gospodarzy. Nie udało się uratować 3 sztuk bydła.

Dlaczego rolnik z gm. Borek rozsypał zboże w Gostyniu? CZYTAJ TUTAJ

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Czytelnik
  ponad rok temu 3
  Masakra szkoda tego rolnika
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jo
  ponad rok temu 2
  Panie za poł banki to ci oddam swoją stodołę...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ FOTOGRAF
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Dobrze, że aparat ma wbudowaną lampę błyskową.... Bo inaczej Pani Agata nie dałaby rady :D
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji