Porażką zakończyli rok

Porażką zakończyli rok - Zdjęcie główne

W ostatnim meczu w 2020 roku Futsal Gostyń doznał dotkliwej porażki. Zespół z Gostynia przegrał z KKF Automobile Torino Konin 3 : 7.

Pech nie opuszczał w niedzielnym spotkaniu wicelidera drugiej ligi futsalu. Na rozgrzewce kontuzji doznał Tomasz Majchrzak. Ból w plecach poczuł też Tomasz Nojman i tylko przez chwilę był na boisku. Gospodarze, źle rozpoczęli pojedynek z KKF Automobile Torino Konin. Goście szybko zdobyli pierwszą bramkę, a w 14. minucie prowadzili już 3 : 0. Przewagę gości w 16. minucie zmniejszył Fryderyk Maciejewski, jednak w drugiej połowie dalej trwała dominacja zespołu z Konina. W 32. minucie KKF prowadził już 7 : 1. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze zdobyli dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 3 : 7. - Chcieliśmy zwycięstwem zakończyć ten rok. Nie udało się. Twierdza Gostyń padła po raz pierwszy w bieżącym sezonie ligowym. Znów słabo zaczęliśmy mecz. Przeciwnik zdobył trzy gole. W drugiej połowie dość szybko złapaliśmy pięć fauli. Przez ponad dziesięć minut graliśmy z obciążeniem, że każdy kolejny skończy się karnym. Nie oddaliśmy meczu bez walki. Wynik mógł być inny. Nie wykorzystaliśmy dwóch karnych. W kilku sytuacjach zabrakło trochę szczęścia. Zmierzyliśmy się z trudnym przeciwnikiem. Gratulujemy Koninowi wygranej - powiedział po meczu Dariusz Łagoda, który zastępował na ławce w niedzielnym meczu Mateusza Matysiaka.

Po porażce Futsal Gostyń utrzymał drugie miejsce w tabeli, ale trzeci KKF ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania w tej rundzie i może wyprzedzić zespół z Gostynia.

Futsal Gostyń – KKF Automobile Torino Konin 3 : 7 (1 : 3)
0 : 1 – Mateusz Mroziński (2’)
0 : 2 – Przemysław Skibiszewski (7’)
0 : 3 – Mateusz Mroziński (14’)
1 : 3 – Fryderyk Maciejewski (16’)
1 : 4 – Mateusz Mroziński (24’)
1 : 5 – Przemysław Skibiszewski (29’)
1 : 6 – Krystian Andrzejczak (30’)