Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Posadzili drzewka przed świetlicą

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    5.07.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rada Sołecka wsi Chwałkowo, a także sołtys Jan Mikołajczak w ubiegłym tygodniu posadzili drzewka przed odnowioną świetlicą wiejską. - Jest teraz ciekawie i ładnie - komentuje zadowolony gospodarz wioski.

Drzewka zakupiono za 904 zł, a pieniądze pochodziły ze środków gminnych. W sumie wieś Chwałkowo dostała 127 drzew, wśród nich było 20 srebrnych świerków, 15 jarzębin, 80 tui i kilkanaście innych gatunków. Rozsadzanie tych roślin w wiosce rozpoczęto już jesienią ubiegłego roku. Nowe drzewka znalazły się na terenie w pobliżu boiska sportowego, a także przy szkole w Chwałkowie. Wreszcie, po zakończonych pracach remontowych, przyszedł czas na otoczenie świetlicy. - Jest to teren duży, więc było wręcz wskazane, aby jakoś go ozdobić. Niedawno posialiśmy trawę, teraz wysadziliśmy drzewka. Podlewamy je codziennie. Myślę, że to wszystko będzie rosło, mimo upałów, jakie mamy - mówi sołtys Mikołajczak. Przyznaje, że w sprawie zasady nasadzania zwrócił się o pomoc do Magdaleny Kaniewskiej, mieszkanki Chwałkowa, która kończy studia na wydziale ogrodnictwa Akademii Rolniczej w Poznaniu. (AgFa)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!