Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Potworny ścisk. Czy to był ostatni finał w „Hutniku”?

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    14.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 10 ocen 5 / 80%
A A A
Gostyń. Sala widowiskowa GOK Hutnik okazała się zbyt ciasna na imprezy związane z finałem WOŚPGostyń. Sala widowiskowa GOK Hutnik okazała się zbyt ciasna na imprezy związane z finałem WOŚP fot. fotomontaż M. Mostowy/A. Fajczyk

Mieszkańcy ziemi gostyńskiej złapali wiatr w żagle i otworzyli serca podczas tegorocznego 28. finału WOŚP. Padło kilka rekordów - w zebranej kwocie w gminie i powiecie, w układaniu symbolu wielkiej orkiestry z kartoników - skarbonek. Pomysł firmy Netbox odświeżył imprezy, jakie co roku są organizowane w gostyńskiej gminie podczas finału WOŚP.

Jak grali w Krobi? - CZYTAJ TUTAJ

Mieszkańcy Gostynia i okolicy przybyli do hali liceum, zabrali się do pracy i udało im się ułożyć pierwsze serce w Polsce. Symbol WOŚP powstał z 22 tysięcy kartoników.

- Nieoficjalnie wiemy, że jest to też największe serce na świece, bo nikt poza nami tego jeszcze nie układał - zaznacza Mirosław Sobkowiak, szef sztabu głównego WOŚP w powiecie gostyńskim.

Kolejne wydarzenie, które potwierdziło, że organizatorzy grania dla WOŚP zerwali z rutyną w przygotowywaniu imprez to niecodzienny występ zespołu Credo Band i chóru dziecięcego „Zaczarowana Melodia” pod batutą Ewy Kuśnierek. Koncert odbył się w GOK Hutnik i przy okazji pokazał, że gostyński ośrodek kultury jest za mały na tego typu wydarzenia.

- Wiele osób nie mogło obejrzeć koncertu. Widzowie nie mieścili się nawet w holu GOK Hutnik - przyznaje Mirosław Sobkowiak.

Tegoroczne „orkiestrowe” nowości sprawiły, że organizatorzy wysoko podnieśli poprzeczkę, jeśli chodzi o poziom imprez, odbywających się w Gostyniu podczas finału WOŚP. Jak zamierzają za rok zachęcić mieszkańców do uczestnictwa, licytacji i wrzucania do puszek?

- Trudno o tym dziś mówić. Chcemy na pewno zagrać jeszcze za rok. To będzie 30. finał w Gostyniu, 29. rok grania wielkiej orkiestry. Będziemy chcieli na pewno tę datę jakoś pokazać, wyróżnić. Postaramy się jakoś zachęcić po raz kolejny wielkie serca gostyniaków do tego, żeby zagrały wspólnie z całym krajem - mówi szef sztabu WOŚP w Gostyniu.

Zdradza, że organizatorzy finałowych imprez „orkiestry” na pewno pomyślą o znalezieniu innej, większej sali na przygotowanie „wielkiego gminnego grania”.

- Po doświadczeniach tegorocznych na pewno jest to temat do rozmowy - stwierdził Mirosław Sobkowiak.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, płynących ze sztabu głównego WOŚP, w powiedzie gostyńskim podczas finału zebrano w sumie 440 600 zł (w ubiegłym roku - 311 tys. zł). W samej gminie Gostyń padł rekord. Mieszkańcy podarowali na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej 240 425 zł (rok temu 157 tys. zł). Przy organizacji imprezy finałowej WOŚP w powiecie pracowało 800 wolontariuszy, w tym 120 zarejestrowanych kwestujących, z identyfikatorami.

- Myślę, że zebrane kwoty jeszcze wzrosną, przeważnie tak się dzieje. W imieniu organizatorów sztabu bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację finału wielkiej orkiestry i wspierali ją datkami, bo pokazaliśmy po raz kolejny, że jako ziemia gostyńska robimy fantastyczne rzeczy - mówi szef sztabu głównego w powiecie Mirosław Sobkowiak.

Co czuli organizatorzy finału po podliczeniu zebranych środków, kiedy okazało się, że na wielką orkiestrę podarowano ponad 440 tysięcy?

- Radość z tego, że rzeczywiście to co robimy - i chodzi nie tylko kwoty, ale o to jaka liczba mieszkańców przychodzi, ile dobrych słów przekazują do wolontariuszy i organizatorów „grani” - to pokazuje, że w Gostyniu na pewno warto robić takie akcje, bo ludzie na nie czekają. Wystarczy, że padnie hasło „gramy dla wielkiej orkiestry” i już widać, że to tylko pretekst, aby ludzie otwierali serca, uruchamiali siebie, wymyślali różne imprezy i akcje towarzyszące - przyznaje Mirosław Sobkowiak.

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rydzyk
5 miesięcy temu ocena: 0%  10
~skąpy dziad....i jesteś DZIADEM cały czas...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hahaha
5 miesięcy temu ocena: 100%  9
do ~Ewy...ciebie pan Jurek za darmo by nie chciał...!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
5 miesięcy temu ocena: 33%  8
Ja nie daję owsikowi i jestem z tego dumna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
5 miesięcy temu 7
Pewnie dajesz kase Rydzykowi
~ skąpy dziad
5 miesięcy temu ocena: 50%  6
ja też nie
~ dobrze radzę
5 miesięcy temu ocena: 25%  5
Impreza w śmierdzącej hali SP 2?A moze znależć sponsora na wypożyczenie hali-namiotu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
5 miesięcy temu ocena: 50%  4
A może SP 5 tam niedawno przetoczyły się tłumy w czasie imprezy i było super świetna organizacja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzysztof
5 miesięcy temu ocena: 38%  3
Czas pomyśleć na wybudowaniu nowego ośrodka kultury.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gostynianka
5 miesięcy temu ocena: 0%  2
wykorzystać halę sportową SP nr 2. Dużo miejsc siedzących , a dla stojacych parkiet zabezpieczyć jak Netbox w LO
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wspieram WOŚP
5 miesięcy temu ocena: 57%  1
Było cudownie podczas całego dnia ale miejsce z roku na rok jest za małe. Sami organizatorzy prosili o zejście z balkonu nadmiaru ludzi, mogło dojść do tragedii. Jest pełny rok by znaleźć większą salę. A organizatorom za tegoroczne granie dla WOŚP należą się słowa uznania jak co roku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji